«АвтоКрАЗ» розробив нову бронемашину для Міноборони
7 січня 2015, 07:11

Головний конструктор «АвтоКрАЗ» (Кременчук, Полтавська обл.) Сергій Васічек повідомив, що до літа 2015 року кременчуцький автомобільний завод представить Міністерству оборони України нову бронемашину.

Головний конструктор «АвтоКрАЗ» (Кременчук, Полтавська обл.) Сергій Васічек повідомив, що до літа 2015 року кременчуцький автомобільний завод представить Міністерству оборони України нову бронемашину.
Про це він сказав 6 січня на прес-конференції у Києві, передає AUTO-Consulting.
За його словами, зараз підприємство веде розробку першого прототипу нового багатоцільового шасі 8х8 для посчання Збройним силам і силовим відомствам України.
Особливістю нової бронемашини стане компонування кабіни і моторного відділення. На відміну від попередніх автомобілів компанії, нове шасі матиме переднє розташування бронекабіни екіпажу з розташованим ззаду моторним відсіком, з установленим двигуном закордонних виробників замість звичного дизельного V-подібного з турбонаддувом ЯМЗ-7511.10.
За словами головного конструктора, на шасі нового бронеавтомобіля можна буде встановлювати різні модулі, залежно від поставлених завдань: відсік для перевезення десанту, командний пункт управління, модуль із системами зв`язку управління військами і варіант для використання у якості пускової установки для різних ракетних комплексів.
«На базі нової бронемашини можна створювати машини зв`язку, мобільні артилерійські системи, автокрани, транспортно-пускові машини безпілотних літальних апаратів, евакуатори, екскаватори та інші модифікації», — зазначив Васічек і додав, що нова бронемашина стане відповіддю на російський проект «Тайфун», але при його розробці конструктори орієнтувалися на американські аналоги Oshkosh HEMTT A3 і A4, які вважаються кращими багатоцільовими вантажівками у світі.
Саме на них базується проект американської лазерної гармати.
Нагадаємо, на сьогодні «АвтоКрАЗ» випускає 33 основні моделі і майже 260 модифікацій і комплектацій великотоннажної автотехніки, в тому числі і на замовлення Міністерства оборони.