На Полтавщині батько 20 років не випускав своїх дочок з дому
28 січня 2015, 05:05

20 років тому дві дівчинки-близнючки пішовши у школу не справлялися із навчальною програмою й батькам було запропоновано направити їх у спеціалізовану школу. Але батьки взагалі перестали водити дітей на зайняття. Мати сказала, що буде сама їх навчати. Проте, через два роки вона померла й батько перестав дочок випускати на вулицю й не займався їх навчанням.

У Лубенському районі Полтавської обл. прокуратура зайнялась справою двох дівчат, яких рідний батько 20 років не випускав із хати.

Прокуратура відреагувала на публікацію у засобах масової інформації. Там розповідалось, про те, що 20 років тому дві дівчинки-близнючки пішовши у школу не справлялися із навчальною програмою й батькам було запропоновано направити їх у спеціалізовану школу. Але батьки взагалі перестали водити дітей на зайняття. Мати сказала, що буде сама їх навчати. Проте, через два роки вона померла й батько перестав дочок випускати на вулицю й не займався їх навчанням.

Батько погано годував доньок, а єдиним гостем сестер була собака. 26-річні дівчата жили в повній ізоляції від зовнішнього світу в напівтемряві і під розваленим дахом. Вони не знають що таке цукерки, дзеркало, телевізор, погано спілкуються, не вміють читати і рахувати.

Після публікації статті про родину чиновники забрали близнючок від батька і помістили в психіатричну лікарню. За словами головного лікаря психіатричної лікарні Лариси Сухопаров дівчата були б абсолютно здоровими членами суспільства, якби не дії батька, і вважає, що шанс адаптуватися до нормального життя у них ще є.

Начальник відділу захисту прав і свобод дітей прокуратури Полтавської області Галина Скотаренко зазначила, що виникає питання: «Як виконували в даному випадку свої обов’язки посадові особи у справах дітей та центру соціальних служб для дітей, сім’ї та молоді, — зазначила Скотаренко, — це буде перевірено в рамках розслідування кримінального виробництва»,

Як повідомляли ЗМІ, 57-річний чоловік давно перетворився на відлюдника і нікого в будинок не пускав. Із старого, напіврозваленого будинку він зробив своєрідну фортецю. Під вікнами розкидав шматки арматури і гострі предмети, — повідомляють полтавські видання.