Відверто про АТО
26 січня 2015, 13:55

В студію Громадського.Кременчук завітав представник 25-го батальйону «Київська Русь» Олексій Снігульський. Наші журналісти поспілкувалися з ним в прямому ефірі та дізналися багато нового про ситуацію в зоні АТО. Ми зібрали найцікавіше з їх розмов.

Пияцтво в зоні АТО

У зоні антитерористичної операції є проблеми з алкоголем. Через це виникає чимало проблемних ситуацій у взаємовідносинах між військовослужбовцями. Звідси і злочини, і ДТП, і випадки мародерства. Про це говорить кременчужанин Олексій Снігульський із батальйону «Київська Русь».

Олексій не раз стикатися з випадками пияцтва людей зі зброєю в українській армії: «П’ють не лише солдати, а й офіцери».

Пропонують себе за патрони

На блокпости у зоні АТО приходять жінки і пропонують обміняти інтимні послуги на бойові комплекти. Кременчужанин Олексій Снігульський із батальйону «Київська Русь» говорить, що деякі наші хлопці обмінюють патрони не стільки на секс-послуги, а більше на спиртне. За словами Олексія Снігульського, наші солдати часто не розуміють, що ці патрони вбивають їх та їхніх товаришів.

Десна на межі розвалу

Представник 25-го батальйону «Київська Русь» Олексій Снігульський стверджує, що відомий центр військової підготовки «Десна» в Чернігівській області у занедбаному стані.

Із радянських часів, говорить Олексій, тут мало що змінилося. Бійці батальйону «Київська Русь», які перебувають там, живуть в умовах розваленого радянського минулого.

Забезпечення армії — це лише волонтери

Їжу та речі українським військовим продовжують постачати самі волонтери. Представник 25-го батальйону «Київська Русь» Олексій Снігульський розповів, що весь одяг, який носить він і вояки батальйону, вони мають лише завдяки небайдужим громадянам. Тилове забезпечення у вкрай поганому стані. Тому лише каравани волонтерів стають тією ключовою підтримкою нашої армії. Щоправда, можливі випадки діяльності псевдоволонтерів, які під прикриттям шляхетної місії нелегально вивозять із зони АТО стрілецьку зброю, патрони і вибухівку.

Як виховати патріотів в армії?

Українським військам не вистачає патріотичної роботи серед солдатів. Заступники командирів із політичної частини (замполіти) часто не виконують покладені на них прямі обов’язки. Часом серед старших офіцерів панують проросійські уподобання та відверте нехтування героїчними символами української історії. Представник 25-го батальйону «Київська Русь» Олексій Снігульський самотужки проводить у підрозділі патріотично-виховну роботу

Сепаратисти стріляють у росіян

Бойовики ДНР та ЛНР ведуть свої розбірки з російськими найманцями. Часто між ними спалахують збройні сутички. Наші солдати не раз були свідками таких протистоянь. До того ж сепаратисти нерідко звертаються до українських вояків із пропозиціями разом знищувати російських найманців.