Готує «Десна». Існувати можна, нормально жити – ні
3 лютого 2015, 08:19

Перед зоною АТО мобілізовані у четверту хвилю проходять навчальні центри військової підготовки. Там мають згадати те, що вже проходили в армії раніше, і навчитися злагоджено діяти в підрозділі. В які «учєбки» їдуть тренуватися покликані до Збройних сил України і в яких умовах це відбувається – подивилися журналісти Громадського.Кременчук.

Перед зоною АТО мобілізовані у четверту хвилю проходять через навчальні центри військової підготовки. Там мають згадати те, чому навчали в армії раніше, а також навчитися злагоджено діяти в підрозділі. В які «учєбки» їдуть тренуватися призвані до лав Збройних сил України і в яких умовах це відбувається – подивилися журналісти Громадського.Кременчук.

Сюди везуть мобілізованих із різних регіонів: Кременчука, Запоріжжя, Кіровограда, Полтави, Дніпропетровська. І не лише, у 169-му навчальному гвардійському Звенигородському орденів Червоного прапора і Суворова II ступеня центрі Сухопутних військ Збройних Сил України є представники й інших міст і сіл. Це один із основних навчальних центрів підготовки фахівців сухопутних військ.

Звучить голосно, виглядає, м’яко кажучи, не дуже. Вигляд пофарбованих та оштукатурених ззовні приміщень казарм усередині не витримує жодної критики. Це — розвалене радянське минуле, яке давно потребує капітального ремонту. На території – купки сміття та порожні пляшки з-під алкогольних напоїв, які стоять і на макетах бойових машин. Показовий військовий плац для урочистих подій та приїзду високих гостей не змінює суті перебування тут мобілізованих та строковиків. Іржаві мийки в санітарному вузлі казарми, поламані віконні фрамуги та двері, обдерті стіни та облуплена стеля – це лише частина тих «дрібниць», з яких складається період ненормального військового життя, а саме існування.

Покинуті приміщення на території «Десни» – то привід поговорити про «секретність» у військових частинах. Звісно, погано, що покинуті, погано, що їм так і не знаходять застосування, хоча виглядають вони іноді краще, ніж ті ж казарми. Проте найгірше – це те, що в таких приміщеннях ви можете спокійно знайти викинуті особові справи солдатів, наприклад 2012-2013 років призову, з усіма даними, військові квитки, можете знайти навіть мобілізаційну довідку на військовослужбовців. І все це – не в сейфах, не під грифом «Для службового користування», а прямо на підлозі у покинутому корпусі колишньої їдальні. Коли військові чини відмовляють журналістам у зйомці чи інтерв’ю, посилаючись на таємність даних, може, варто поїхати в «Десну» і «вільно» переглянути на підлозі службові документи у порожній будівлі навчального центру?

Обсуждение закрыто.