Гучна справа Литвиненка: як екс-агент викрив ФСБ та звинуватив Путіна у педофілії
17 лютого 2015, 05:51

Колишнього ФСБшника отруїли після скандального інтерв’ю про чинного президента РФ.

Екс-співробітник ФСБ Олександр Литвиненко перед своєю загибеллю розкрив скандальні справи російських спецслужб та звинуватив Володимира Путіна у педофілії, йдеться в сюжеті програми «Гроші», повыдомляє
ТСН.

В Лондоні розпочалися публічні слухання у справі Олександра Литвиненка, — колишнього офіцера російських спецслужб. Убили Литвиненка ще в далекому 2006-му, проте британській громадськості досі достеменно невідомо, хто і чому його вбив. Отруєння радіоактивним полонієм 210 — офіційна причина його смерті.

Примітно, що полоній, на відміну від звичайної органічної отрути, купити навіть на чорному ринку майже неможливо.

«Чітко стверджую, що це була позиція … спецслужб, відповідно використовувалися і засоби, які використовуються в бойових умовах — спеціальні лабораторії, які виготовляють відповідні радіоактивні елементи», розповів Микола Маломуж, екс-голова СБУ.

Проте, такий метод убивства для спеціальних служб по всьому світу — не новинка. Програма «Гроші» вирішила провести власне розслідування, аби встановити, хто саме наважився піти на акт ядерного тероризму на території Великої Британії.

Друг Олександра Литвиненка — історик Юрій Фельштинський розповів про те, що колишній ФСБшник був дуже активним викривачем зловживань всередині російських спецслужб.

Проте, коли режим наказав Литвиненку вбивати людей, він влаштував справжній бунт проти ФСБ.

«Письмових наказів не було, але тоді в Москві їм натякнули, що вони повинні розглянути питання про усунення Березовського (Бориса Березовського, російського бізнесмена – Ред.). На чолі ФСБ в той період стояв уже Путін», — заявив Фельштинський.

Саме наказ убити Березовського став переламною точкою в житті агента Литвиненка. Він зібрав цілу прес-конференцію, де почав викривати ФСБ.

Аби вберегти життя собі та своїй сім’ї, Литвиненко втікає з Росії до Великобританії, де продовжує викривати злочини, вчинені його колишніми колегами, зокрема про підготовку підриву будинку в Рязані. Також Литвиненко розповів і про нікому невідомі сторінки з біографії Володимира Путіна. Зокрема про те, що він міг бути педофілом.

«Була ще інша резонансна заява, зроблена напередодні загибелі Олександра Литвиненка. В інтерв’ю чеченському сайту «Чечен пресс», де безпосередньо оприлюднив факти того, що Володимир Путін був замішаний у педофілії», — заявив український політолог Тарас Березовець.

Проте, виявилося, що ані можливі тісні зв’язки з британською розвідкою, ані політичний притулок Туманного Альбіону, не дають йому жодних гарантій.

У листопаді 2006-го Олександр Литвиненко зустрівся у кафе з агентами ФСБ Олександром Луговим та Дмитром Ковтуном. Як з’ясувалося, саме ця зустріч виявилася для Литвиненка фатальною. Через 23 дні він помер від отруєння полонієм — 210

Не зважаючи на те, що смерть від полонію складно виявити, в нього є один суттєвий недолік – герметично закрити ємність з полонієм вкрай важко, а отже він залишає мікрочастинки по всьому маршруту слідування.

Головним підозрюваним у вбивстві Литвиненка і досі залишається Андрій Луговий. Після смерті колишнього ФСБшника він зробив запаморочливу кар’єру: став членом російського парламенту, керівником комітету з безпеки та став другою людиною у ЛДПР.

До того ж, за відкритою інформацією британського слідства, у всіх місцях, де побував з Ковтуном, Луговий лишав за собою сліди полонію.