Опубліковано підписаний у Мінську документ
12 лютого 2015, 07:41

Текст домовленостей, підписаних Контакною групою у Мінську передбачає виконання 11 пунктів.

Зокрема, згідно з документом повне припинення вогню. Відвід військ та важкого озброєння: для українських військ – від фактичної лінії зіткнення, для сепаратистів – від лініїї зіткнення станом на 19 вересня 2014 року. Визначається, що відвід військ має розпочатися не пізніше другого дня після припинення вогню і закінчитися протягом 14 днів.

Процес буде проходити під наглядом ОБСЄ та за підтримаки Тристоронньої контактної групи.

Буде забезпечено моніторинг та верифікацію режиму припинення влгню з боку ОБСЄ з першого дня відведення.

В перший день після відводу військ починається «діалог про модальності проведення місцевих виборів» за українським законодавством.

«Негайно, не пізніше 30 днів з дати підписання цього документу, прийняти постанову Верховної Ради України із вказанням території, на яку розповсюджується особливий режим», — йдеться у документі.

Також передбачено помилування та амністію усім учасникам подій в Донецькій та Луганській областях, звільнення заручників на основі принципу «всіх на всіх». Має бути забезпечено безпечний доступ до гуманітарної допомоги на основі міжнародного механізму, виплату пенсій та відновлення соціально-економічних зв’язків.

Як повідомлялося, також буде відновлено повний контроль над кордоном, виведено всі іноземні війська та проведення Конституційної реформи в Україні, ключовим елементом якої стане децентралізація.

Фото: 112.ua