Польщі загрожує мільярдний штраф за найбрудніше повітря в ЄС
16 лютого 2015, 06:27

Польща порушує європейське законодавство, так як забруднення повітря в країні перевищує допустимі норми.

Польський уряд отримав лист від Європейської комісії, в якому Польща звинувачується в порушенні європейського законодавства. Порушення реєструються постійно, але Польща нічого з цим не робить, заявила прес-секретар Єврокомісії з питань навколишнього середовища Ірис Петсі, повідомляє Кореспондент

Якщо протягом двох місяців польський уряд не вживе дій щодо зниження рівня забруднення повітря, трибунал у Люксембурзі зобов’яже Польщу заплатити штраф. Згідно з прогнозами, вартість штрафу може скласти близько 1 мільярда євро.

Ірис Петсі підкреслює, що це вже друге повідомлення, яке стосується вкрай поганий стан повітря.

Вже протягом декількох років поляки дихають найбільш забрудненим повітрям в Євросоюзі. У багатьох містах накопичення токсичних субстанцій в повітрі перевищує допустимі норми, іноді в кілька разів. Жителі південної Польщі, принаймні, половину днів року дихають повітрям, ступінь забруднення якого викликає астму, серцеві напади та рак легенів.

Як найбільш серйозного джерела забруднення повітря ЄС називає дизельні двигуни. Перевищення критичного рівня оксиду азоту спостерігається у Варшаві, Кракові, Вроцлаві та у Верхній Сілезії. Єврокомісія незадоволена рівнем забруднення повітря також в 15 інших державах-членах ЄС. «Порушення в Швеції стосуються лише однієї вулиці в Стокгольмі, у разі Польщі мова йде про всій країні», — говорить юрист з фонду Client Earth

Як раніше повідомляв Кореспондент.net, архітектор з Бельгії Вінсент Каллебо презентував проект перетворення Парижа в «зелене місто». Планується, що в модифікованих будівлях будуть встановлені технології пасивного опалення та охолодження, системи переробки дощової води і вертикальні сади, які допомагають очищати повітря.

Обсуждение закрыто.