Рада може вже в наступний вівторок розглянути зміни до Держбюджету-2015 — БПП
17 лютого 2015, 10:16

Зміни до бюджету не будуть прийняті, якщо уряд не надасть депутатам вичерпних відповідей на всі питання

Верховна Рада може вже в наступний вівторок розглянути зміни до Держбюджету на 2015 рік. Про це заявив заступник голови фракції Партії «Блок Петра Порошенка» Анатолій Матвієнко в ефірі каналу «112 Україна», передає прес-служба БПП, пише «Сегодня.ua»

«Якщо на цьому тижні проект бюджету надійшов, то до кінця тижня достатньо часу вивчити його. Думаю, що на наступний вівторок можемо скликати Верховну Раду», — сказав він.

«У нас буде ще тиждень для того, щоб обробити його разом з поправками депутатів, розглянути в бюджетному комітеті», — зазначив він.

Матвієнко уточнив, що уряд подає не нове законопроект, а зміни в закон «Про Державний бюджет на 2015 рік». У проекті будуть змінені окремі параметри: збільшення дефіциту, рівнем інфляції, зміна курсу.

Народний депутат від «Блоку Петра Порошенка» Сергій Алексєєв зазначив, що зміни до бюджету не будуть прийняті, якщо уряд не надасть депутатам вичерпних відповідей на всі питання, в тому числі щодо стабілізації курсу національної валюти і компенсаторних механізмів, які будуть впроваджені у зв’язку з підвищенням комунальних тарифів.

«Депутатів дуже хвилює питання підвищення комунальних тарифів. Ми хочемо від уряду почути, яким чином його будуть компенсувати населенню. Без цього ми за бюджет голосувати не будемо», — підкреслив Алексєєв.

Депутат підкреслив, що запропоновані урядом зміни до бюджету-2015 парламент прийме тільки після ретельної професійної обробки. «Більше такого не буде, коли ми за ніч приймаємо бюджет», — заявив Сергій Алексєєв.

Як відомо, Кабінет міністрів України вніс на розгляд у Верховну раду законопроект №2147 «Про внесення змін до закону» Про Державний бюджет України на 2015 рік «. Відповідний документ був опублікований на сайті парламенту.

Нагадаємо, що в суботу, 14 лютого, прем’єр-міністр Арсеній Яценюк заявив, що буде проводити консультації з керівниками фракцій та спікером парламенту для того, щоб зібрати позачергове засідання, і сподівається, що воно може пройти 25 лютого.