У Кременчуці споруду хасидів спалили вандали
19 лютого 2015, 09:06

Стіни споруди розписані нацистськими символами та знаками футбольного клубу «Кремінь».

На артскладах спалили пам’ятну споруду, яку встановили брацлавські хасиди на честь похованої тут доньки рабе Нахмана Сари. У грудні минулого року на колишнє єврейське кладовище приїхали хасиди з різних куточків світу, аби помолитися на святому для них місці. Через 2 місяці вандали спалили пам’ятну споруду.

«Громадське. Кременчук» побувало на місці події і побачило на власні очі, що від приміщення залишився фактично один каркас. Стіни споруди розписані нацистськими символами та знаками футбольного клубу «Кремінь».

Представник футбольних ультрас у телефонній розмові відхрестився від акту вандалізму та сказав, що символіку команди можна легко знайти в Інтернеті та скопіювати: «Ми ніколи таким не займалися і не займаємося».

У єврейській громаді спалення пам’ятної споруди та нацистську символіку називають черговою акцією антисемітизму у Кременчуці. Головний равин Кременчука та Кременчуцького району Соломон Шломо Давид говорить, що і раніше були випадки проявів антисемітизму, але розфарбовували переважно контейнери для сміття або стіни будинків. А тепер дісталися і до єврейських святинь. Соломон Шломо Давид сказав, що зараз готують заяву до міліції.

Прес-офіцер міського відділу міліції Анна Васенко повідомила, що факт події внесено до Єдиного обліку, зараз надають юридичну оцінку скоєному та встановлюють осіб, які скоїли дане діяння.

/Журналіст: Тарас Деркач, Відео: Антон Дубовик