Втекли від жахів: кременчуцькі волонтери вивезли людей з Дебальцево
4 лютого 2015, 06:21

35 мешканців Дебальцево вдалось вивезти з міста, яке постійно обстрілюють. Допомогли представники місії ОБСЄ, які зробили коридор.

35 мешканців Дебальцево вдалось вивезти з міста, яке постійно обстрілюють. Допомогли представники місії ОБСЄ, які зробили коридор.

Про це розповіла кременчуцький волонтер Ірина Митрофанова, яка цієї ночі повернулась із Дебальцево. Людей, яких вивезли з Дебальцево, поселили у таборі під Полтавою. Там є опалення і нормальні умови для проживання.

Ірина розповідає, що знахабнілі бойовики не зважають на те, що автобусами вивозять біженців. Траплялись випадки, що автобуси обстрілювали.

«Мені відомо, що отримали поранення волонтери. Не знаю, чи були поранені серед біженців», — говорить Ірина.

Щодо самої ситуації в Дебальцево, то це важко передати словами. В місті, в якому немає води, опалення і світла, почалась гуманітарна катастрофа. У магазинах немає продуктів, та й добратися під обстрілами туди не можна.

«Треба відзначити роботу МНСівців, які під обстрілами визволяють людей з-під завалів. Так в одному із підвалів було 200 людей, переважно пенсіонерів, які там переховувались. З них багато поранених, мають контузію», — розповідає Ірина.

Вона зазначає, що потрібно ще налагодити координацію між МНСівцями і волонтерами. Бо неузгодженість дій може призвести до трагедії. Зокрема, щоб до евакуації людей підключились управління МНС областей України.

«Зараз людей вивозять у Слов’янськ, а там дають безкоштовні квитки на потяг до Києва чи Харкова. А ці міста і так вже переповнені. Тож потрібно, щоб із різних областей направляли автобуси і розселяли людей», — говорить Ірина.

І ще найголовніше, що зараз потрібно, – допомога психолога. Люди втекли від війни, та жахи їх переслідують.

Наразі біженцям, а зокрема дворічному хлопчику, якого вивезла Ірина, потрібні памперси (п’ятірка), колготки, продукти харчування, молоко тривалого зберігання, одяг різних розмірів (люди приїхали в чому були)

Допомогу просять приносити в «Штаб підтримки армії» за адресою: м.Кременчук, вул. Леніна, 6/7, приміщення магазину «Лапушки»

vestnik.in.ua

Обсуждение закрыто.