АМКУ рекомендував торговельним мережам знизити ціни
25 березня 2015, 04:26

Антимонопольний комітет України порекомендував торговельним мережам знизити роздрібні ціни

Антимонопольний комітет України 24 березня 2015 року порекомендував 13 торговельним мережам знизити роздрібні ціни до рівня, який існував до періоду підвищеного попиту на продовольчі товари.

Антимонопольний комітет України розпочав дослідження діяльності найбільших торговельних мереж українських міст, у зв’язку із різким підняттям цін на основні продовольчі товари, зокрема на борошно пшеничне, цукор, крупу гречану, олію соняшникову, макаронні вироби, крупу вівсяну та сіль в період з 21 лютого по 28 лютого 2015 року.

За результатами дослідження встановлено, що окремі торговельні мережі в питанні ціноутворення на окремі продовольчі товари допустили зростання роздрібних цін випереджальними темпами.

Так, при підвищенні закупівельної ціни на крупу гречану на 16% роздрібні ціни збільшилися на 39%.

При підвищенні закупівельної ціни на борошно пшеничне на 58% роздрібні ціни збільшилися на 70%.

При майже незмінній закупівельній ціні на сіль кам’яну протягом лютого місяця поточного року роздрібні ціни підвищилися на 13%.

Тобто середня маржа між закупівельною та роздрібною ціною на окремі продовольчі товари у зазначений період зросла більше ніж на 50%.

Однак на сьогоднішній день є підстави для зниження роздрібних цін на основні продовольчі товари до рівня, що існував до періоду підвищеного попиту на продовольчі товари (стабілізація курсу гривні і цін на паливо-мастильні матеріали зокрема, зниження оптових цін на цукор, олію, борошно).Тому, з метою запобігання порушенням законодавства про захист економічної конкуренції, Антимонопольний комітет України надав обов’язкові для розгляду рекомендації 13 торговельним мережам знизити роздрібні ціни на основні продовольчі товари.