Порядок денний чи зміна влади?
21 березня 2015, 12:32

Громадське.Кременчук в рамках проекту «Курс на вибори — 2015» аналізує владні розбірки депутатського корпусу міста. На черзі дискусія про засідання, щодо порядку денного чергової сесії Кременчуцької міської ради 31 березня, де лунали скандальні заяви представників різних фракцій та громадських об’єднань.

Громадське.Кременчук в рамках проекту «Курс на вибори — 2015» аналізує владні розбірки депутатського корпусу міста. На черзі дискусія про засідання, щодо порядку денного чергової сесії Кременчуцької міської ради 31 березня, де лунали скандальні заяви представників різних фракцій та громадських об’єднань.

Тему конфліктів фракційних інтересів в Кременчуцькій міській раді обговорили в студії Громадське.Кременчук депутати міськради та Автозаводської райради.

Камінь спотикання в місті для різних депутатських фракцій — це виділення землі для учасників АТО, корупційна діяльность окремих чиновників Кременчуцької мерії та звинувачення у можливих спробах зміни влади в місті. Про палацові перевороти та змову окремих депутатських груп говорили гості в студії.

Чи є доцільним виділення землі воїнам АТО в межах рекреаційної зони, чи це питання є політичною спекуляцією, яке не вирішується через виборчі амбіції частини політичних сил Кременчука і кому потрібно знімати з посади секретаря міської ради?

У подальшому, проект «Курс на вибори-2015», під час чергових прямих ефірів, продовжить висвітлення позицій народних обранців міста щодо майбутнього Кременчука.

Земля для воїнів АТО в центрі політичних розбірок

Питання виділення землі учасникам АТО у Кременчуці украй заполітизоване. Такою є думка депутата Кременчуцької міської ради та голови фракції «Батьківщина» Євгена Холода. Він упевнений, що його свідомо втягують у скандал навколо ділянки землі, яку він отримав відповідно до чинного законодавства ще кілька років тому. Там мав бути етнографічний парк. Тепер, стверджує депутат Холод, його опоненти блефують і видають неправдиву інформацію, нібито ця земля отримана незаконно. «На мою пропозицію і проект рішення фракції, яку я очолюю, надати цю землю учасникам АТО наші опоненти займають позицію жорсткого опору. Адже не вони це запропонували. Можна сказати, їх просто жаба задавила», — підкреслив Євген Холод.

Комісія з регламенту:корупція та пияцтво

Нетверезий голова та депутат-корупціонер – це неприпустимо в діяльності Кременчуцької міської ради. Так вважає депутат Віталій Таценюк. Він піддав жорсткій критиці діяльність голови комісії з питань регламенту, забезпечення законності, правопорядку, розвитку місцевого самоврядування Кременчуцької міської ради Ігоря Семеняченка. На думку депутата Таценюка, поведінка Ігоря Семеняченка не сумісна з посадою, яку він обіймає. Також Віталій Таценюк закликає усунути від роботи депутата міськради, якого судять за корупцію, на час судового процесу.

Змова фракцій: курс на переворот в місті

На ток-шоу у студії «Громадське. Кременчук» депутат Кременчуцької міськради, голова фракції «Батьківщина» Євген Холод заявив, що проти його політичної сили почали застосовувати брудні технології. За його словами, у місті ведуть підкилимні ігри представники двох фракцій у міськраді  «Рідне місто» та екс-регіонали,  які хочуть влаштувати палацовий переворот та змінити владу в місті. Як повідомив Євген Холод, у нього є інформація, що відбуваються таємні перемовини між членами цих двох фракцій, аби усунути з посади секретаря Кременчуцької міської ради. На думку депутата, це початок політичної гри, яка називається «Місцеві вибори 2015 року».

В місті готується реванш екс-регіоналів?

Депутат Автозаводської районної ради, член ВО «Свобода» Олег Савченко запевняє, що Кременчуку загрожує реванш екс-регіоналів. У справі про співпрацю чиновника міськвиконкому з фірмою, що зареєстрована на території, окупованій бойовиками, депутат вбачає загальну тенденцію безкарності колишніх однопартійців Януковича. На думку Савченка, не можна допустити повторення подій після Помаранчевої революції, коли національно-визвольні сили були відсторонені від влади і до неї прийшли регіонали. Розмови про можливий «палацовий переворот» у Кременчуці називає реваншними тенденціями колишніх регіоналів повернутися до влади.

Розхитування владного «човна» – загроза для Кременчука

Депутат міської ради Дмитро Кравченко на ток-шоу у студії «Громадське. Кременчук» зазначив, що боротьба за владу у Кременчуці, загострення міжфракційних та міждепутатських суперечок – шлях у нікуди, це шлях до жорсткого конфлікту. Наслідком цього буде розхитування владного човна, що призведе до трагічних наслідків для кременчужан та стане фактором дестабілізації ситуації у місті. На думку Дмитра Кравченка, потрібно знайти порозуміння та працювати не на політичні амбіції, не на вибори, а на інтереси громади Кременчука.

Повна версія ток-шоу: