Конфліктна Рада: відсторонення депутатів
2 квітня 2015, 16:30

Сесія Кременчуцької міської ради 31 березня закінчилася відстороненням від участі в її 5-ти наступних пленарних засіданнях голови фракції «Батьківщина» Євгена Холода, депутатів фракції Віталія Таценюка, Олександра Головача та Валентина Стасюка.

Євгеній Холод, Віталій Таценюк, депутат Автозаводської райради Олег Савченко та його колега по партії ВО «Свобода» Сергій Галата прийшли в студію Громадське.Кременчук аби висловити своє бачення того, що відбулося в сесійній залі. Їхні заяви про боротьбу з корупцією, їхнє переконання, що відсторонення депутатів від пленарних засідань — це розправа над ними опонентів, вислухали журналісти Громадське.Кременчук.

Час розплати настав

Активіст ВО «Свобода» Сергій Галата вважає, що відсторонення 4 депутатів фракції «Батьківщина» від пленарних засідань сесії міської ради — це бажання екс-регіоналів відволікти увагу від корупційних дій чиновників та кримінальних справ, які нібито відкриті проти організаторів вивозу «тітушок» до Києва.

Відсторонення назвали розправою над політичними опонентами

Депутат Кременчуцької міської ради Євгеній Холод назвав відстороннення його та ще трьох членів фракції «Батьківщини» від участі у 5-ти найближчих пленарних засіданнях міськради — політичною розправою над опонентами з боку колишніх регіоналів та фракції «Рідного міста». Євген Холод вважає, що такого в Україні на місцевому рівні ще не було.

В студії Громадське.Кременчук депутат стверджував, що вигнання депутатів — це наслідок розкриття ними корупціних схем у міськвиконкомі та висвітлення негараздів роботи у самій міській раді. Євгеній Холод запевняє, що відсторонення не завадить йому та кролегам по фракції і далі викривати протиправні дії в системі міської влади. А сам факт позбавлення права участі у пленарних засіданнях, проаналізують юристи до яких пообіцяв звернутися Євгеній Холод

«Після вбивства мера розпочався дерибан»

В ефірі Громадське.Кременчук депутат міської ради Євгеній Холод наголошував, що після вбивства мера міста Олега Бабаєва розпочався дерибан бюджетних коштів та їхнє відмивання: «Аби заткнути рота тим, хто почав говорити про це і відбулося відсторонення від участі у наступних пленарних засіданнях сесії Кременчуцької міської ради».

Ультиматум секретарю міськради

Голова фракції «Батьківщина» Євгеній Холод впевнений, що за відставку секретаря Кременчуцької міської ради Василя Івка збирали підписи депутати фактично новоутвореної більшості і це питання мало виноситися на сесію 31 березня. На думку Євгена Холода «розмінною монетою» в цій ситуації стало відсторонення від участі в пленарних засіданнях 4 депутатів від фракції «Батьківщина»: «Секретарю міськради фактично поставили у перерві сесії ультиматум — або на це рішення ради не накладається вето, або ставиться питання щодо самого Василя Івка».

«Батьківщина» в Кременчуці перейшла в опозицію

Депутатська фракція «Батьківщина» в Кременчуцькій міській раді відтепер в опозиції.

Про це заявив її голова Євген Холод: «Тепер фактично утворилася нова більшість, нехай бере на себе відповідальність за те, що відбувається в Кременчуці. Наша ж політична сила переходить в опозицію і буде й далі розкривати факти корупції в системі міської влади.»

«Свободівець» впевнений, що екс-регіонали прийшли до влади

Депутат Автозаводської районної ради, активіст ВО «Свобода» Олег Савченко переконує, що відбулося не просто відсторонення депутатів фракції «Батьківщина» від пленарних засідань, а ледь не зміна влади в Кременчуці до якої прийшли екс-регіонали в союзі із «Рідним містом». Олег Савченко стверджує, що склалася та більшість із колишніх, що матиме голоси для вирішення питань у свій бік та адмінресурс на виборах.

«Конфлікт в раді до катастрофи не дійде»

Протистояння в Кременчуцькій міській раді не повинно перейти в серйозний конфлікт. Так вважає депутат міської ради Євгеній Холод.

На його думку буде певне загострення, як завжди перед виборами, але до радикальних дій навряд чи дійде : «Ми не вперше приймаємо участь у виборах, буде звісно помітна активізація восени, проте все ж таки, на мою переконання, до більш серйозних проистоянь не повинно дійти.»

Євген Холод: «Я не спонсор КТРК»

Звинувачення про те, що Кременчуцька телерадіокомпанія є ледь не проектом Холод-ТБ, сам депутат міськради Євгеній Холод відкидає. Він говорить, що коштів у КТРК не вкладає, телерадіокомпанія є муніципальною та висвітлює події в міськраді та Кременчуці.

«Те, що вони звертаються до мене за коментарями під час сесії міськради — то це справа журналістів. Вони задають питання, а я відповідаю на них. Ось і все». — заявив в ефірі Громадське.Кременчук депутат.

Обсуждение закрыто.