Лукашенко відмовився від участі у параді Перемоги у Москві
20 квітня 2015, 02:59

У суботу Лукашенко оголосив: «У нас 9 травня свій такий парад, як у Москві. Ніхто, крім головнокомандувача, не може приймати парад». Тому в столиці Росії він візьме участь у святкових заходах 7 і 8 травня, а 9 травня повернеться до Мінська.

Раніше на парад Перемоги 9 травня до Москви відмовилися їхати канцлер ФРН Ангела Меркель, президенти США, Ізраїлю, Польщі, Литви, Латвії та Естонії, прем’єр-міністр Великобританії Девід Кемерон, голова Європейської ради Дональд Туск, прем’єр-міністр Швеції Стефан Левен, лідери Норвегії , Фінляндії та Нідерландів. У всіх випадках пояснювалося, що відмова високопоставлених представників бути присутніми на урочистостях у Москві пов’язана з позицією РФ по Україні.

Глава адміністрації президента РФ Сергій Іванов повідомляв, що попередньо свою присутність на параді Перемоги підтвердили 25 лідерів зарубіжних держав та кілька міжнародних організацій. Зокрема, очікується участь в урочистостях лідера КНДР Кім Чен Ина, голови уряду Словаччини, президента Кіпру, також підтвердили свою участь керівники Боснії і Герцеговини, Ісландії, Македонії, Сербії, а також президенти Греції, Індії, ПАР, Монголії, В’єтнаму, керівники Куби .

Обсуждение закрыто.