Прибрати комуністичну символіку: як назвати вулиці в Кременчуці?
10 квітня 2015, 16:16

В Кременчуці за декілька місяців мають змінити назви вулиць, що залишилися від радянського минулого. Громадське.Кременчук вийшло на вулиці міста з метою дізнатися, які ж найменування мають право на життя.

Згідно Закону про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їх символіки, в Кременчуці за декілька місяців мають змінити назви вулиць, що залишилися від радянського минулого. Громадське.Кременчук вийшло на вулиці міста з метою дізнатися, які ж найменування мають право на життя.

Журналісти хотіли почути від кременчужан чому саме такі назви з радянської епохи отримали вулиці Кременчука. Як виявилося більшості городян або просто байдуже до самих назв, або вони просто не знають чому є вулиця Жовтнева, Карла Маркса або 50 років СРСР. Серед варіантів нових назв кременчужани віддавали перевагу аполітичним — Зелена, Квітнева, Дніпровська або Тиха.

Городянам не потрібно буде змінювати прописку та документи, які засвідчують перебування у власності об’єктів нерухомості. Про це розповів адвокат Олександр Келембет.

За словами Олександра Келембета, українцям не варто впадати в паніку, адже Закон не вимагає кардинальних змін у паспортах та інших юридичних документах. Зміни торкнуться державних органів влади та органів місцевого самоврядування, яким потрібно буде запустити не просто процес зміни назв вулиць, що залишилися від радянського минулого, але й провести заміну табличок на будівлях та дорожніх знаків.