У справі вбивства мера та судді перейшли до суті
22 квітня 2015, 11:51

У залі засідань Кобеляцького районного суду представник прокуратури зачитав обвинувачення.

Перенесення скінчилися. У залі засідань Кобеляцького районного суду представник прокуратури зачитав обвинувачення. Раніше цього не зробили, адже суд не міг розпочати засідання через постійні відкладення їхнього початку на інший день. Спершу формували колегію суду присяжних, потім очікували, коли встановлять пластикову огорожу для обвинувачуваних, розглядали клопотання адвокатів підозрюваних про відводи суддів та присяжних. У свою чергу захисник, який представляє сторону потерпілих, постійно завляв, що таким чином затягують час до початку розгляду справи по суті.

Так, 26 березня на судовому слуханні судді хотіли перейти до вибору присяжних, але Руслан Лазоренко, адвокат звинуваченого Олександра Мельника, заявив відвід суддям. Він зачитав мотивацію і заявив про упередженість суддів, сумніваючись у їхній незалежності. Головуюча суддя Ірина Омельченко заявила, що відведення буде розглянуте після формування суду присяжних. 27 березня через відсутність присяжного судове засідання було перенесене на 30 березня, але через неявку деяких адвокатів підсудних і самовідвід одного з присяжних судді оголосили про чергове перенесення засідання суду. Лише 9 квітня Кобеляцький районний суд завершив формування колегії присяжних у складі трьох основних та двох запасних. Основні присяжні – це двоє жінок Марія Волошко та Олена Жовтяк, одна працівник культури, інша освітянин, і чоловік Олег Бровко – юрист. Запасні присяжні Наталя Холюнь та Лариса Коваленко. 10 квітня адвокати підсудних знову намагалися відвести суддів, посилаючись на їхню упередженість, але присяжні з ними не погодилися. Втім, у з зв’язку з відсутністю адвоката підозрюваного Крижанівського учергове вирішили перенести слухання вже на 22 квітня. Цього дня адвокат підсудного Мельника знову намагався відвести 5 присяжних, проте суд не задовольнив клопотання і надав можливість прокурору Дмитру Москаленку зачитати обвинувачення.

Почався розгляд справи по суті. Адвокат Кононенко зачитав цивільний позов Ольги Шляхової, доньки Олега Бабаєва, та Світлани Бабаєвої, де озвучено цивільні вимоги до обвинувачених осіб — з кожного по 1 мільйону гривень відшкодування моральних збитків. Сторона іншого потерпілого, судді Лободенка, у позові озвучила 700 тисяч гривень за завдання моральної шкоди з кожної особи.