До українців родичі з Росії можуть приїхати лише за запрошеннями
6 травня 2015, 03:15

Громадяни Росії, які в’їжджають в Україну, мають мати при собі спеціальні запрошення

Громадяни Росії, які в’їжджають в Україну, мають мати при собі спеціальні запрошення, завірені нотаріально. Про це нашому кореспонденту повідомили в Державній прикордонній службі України.

Пояснили і механізм: берете у нотаріуса запрошення і поштою висилаєте в Росію. А ваші гості пред’являють його на кордоні. Інакше поїздка може завершитися. І не треба забувати, що росіяни вже перетинають кордон із закордонними паспортами.

Щодо того з якого часу діє нововведення із запрошеннями, в Держприкордонслужбі не уточнили, зазначивши, що з часу загострення ситуації на Сході країни.

Щодо перетину кордону українцями, то вони можуть в’їжджати в Росію за внутрішнім українським паспортом. Закордонних паспортів не вимагають.

Ми поцікавилися, а скільки коштує таке запрошення. У першій ліпшій нотаріальній конторі, номер якої знайшли в Інтернеті, пояснили, що зробити запрошення коштує 150 гривень. Його зроблять за 15 хвилин. При собі треба мати паспорт і ідентифікаційний код, а також знати імена, по батькові, прізвища гостей. А також дату народження. Кількість гостей на вартість запрошення не впливає.

Тепер до цієї суми варто додати витрати на пересилку чи передачу запрошення потягом. Тож українцям доведеться викласти 200 гривень, аби їні родичі, мали змогу приїхати в гості.

Олена Ліпошко