Ті, хто брав Берлін. Льотчик – ас
5 травня 2015, 16:33

Штурман авіаційного полку збив 15 німецьких літаків особисто та 4 — у групі, отримав звання Героя Радянського Союзу і став заслуженим асом Великої Вітчизняної.

Їхня війна закінчилася 70 років тому. У кожного своя фронтова історія, але їх об’єднує одна на всіх Перемога. Громадське.Кременчук до 70-ї річниці Перемоги над нацизмом підготувало серію документальних епізодів про ветеранів Великої Вітчизняної у проекті «Ті, хто брав Берлін». Не всі вони дійшли до столиці нацистської Німеччини: одні звільняли Прагу та Відень, інші − Белград та Варшаву. Однак для кожного фронтовика взяття Берліна стало фіналом найкривавішої війни в історії людства та кінцем коричневої чуми в Європі.

Льотчик – ас

Його ім’я в історії війни поряд із такими прізвищами, як Покришкін, Кожедуб і Речкалов, згадується не так часто. Але це не зменшує внесок льотчика-винищувача Миколи Гугніна в перемогу у Другій світовій війні.

Штурман авіаційного полку збив 15 німецьких літаків особисто та 4 — у групі, отримав звання Героя Радянського Союзу і став заслуженим асом Великої Вітчизняної. Разом із ним воювала в полку і його майбутня дружина Галина Гугніна – старшина, зброяр батальйону авіаційного обслуговування.

Обсуждение закрыто.