Кременчуцька алея розбрату
21 травня 2015, 10:09

Замовник робіт – управління капітального будівництва міськвиконкому (УКБ) – має купу претензій до якості робіт фірми, яка замостила алею в кременчуцькому парку «Придніпровський». Сторони з’ясовували стосунки прямо на місці проведення робіт, на алеї парку. Розмова на підвищених тонах, звинувачення і крики…

Замовник робіт – управління капітального будівництва міськвиконкому (УКС) – має купу претензій до якості робіт фірми, яка замостила алею в парку «Придніпровський».

Сторони з’ясовували стосунки прямо на місці проведення робіт, на алеї парку. Розмова на підвищених тонах, звинувачення і крики…

На місце проведення робіт виїхали віце-мер, який курує будівництво в Кременчуці, Геннадій Музика, начальник управління капітального будівництва Микола Шендрик та керівництво «Легбудпроекту» — фірми, яка виконувала роботи за бюджетні гроші. Керівником цієї фірми є представник ВО «Свобода» Сергій Галата.

Микола Шендрик зазначив, що замовник, якого представляє УКБ, сумнівається у якості виконаних робіт і має чимало претензій до виконавця.

Зокрема, бордюри були покладені не на бетон, а на суміш, схожу на піщану, під час проведення робіт встановлено, що замість шару щебеню, який відповідно до технології мали використати будівельники, покладено гравій. При цьому його ціна в десятки разів нижча за щебінь із природного каменю. Також допущено прорахунки в замощенні тротуарної плитки: за максимальної похибки в 2 мм допущено 20 мм.

«Замість щебеню використаний переважно гранвідсів. Це заборонено будівельними нормами. Також вартість гранвідсіву 12-15 гривень, а щебінь — 170-180 гривень. Ми запросили лабораторію, буде розкрита плитка та виявлено грубі упущення при порушенні технології будівельного виробництва. Дивимося на бордюри навколо дерев. При поливі і дощів в результаті того, що бордюр встановлений на піщаний розчин, а не бетон, то через рік все це справа буде зруйновано.

Таку якість виконуваних робіт замовник не прийме. Про це ми говорили і говоримо підряднику. Але зауваження не були усунені», — зазначив Микола Шендрик.

Микола Шендрик стверджував, що навіть при візуальному огляді видно, що плитку покладено з порушенням. Він також зазначив, що це не перший випадок, коли ця фірма, виконуючи роботи за гроші міського бюджету, не звертає увагу на якість.

Керівництво фірми «Легбудпроект» — сам пан Галата, так і бухгалтер Олена Галата — з претензіями замовника не погоджуються.

Так, Сергій Галата вважає, що це — наслідок конфлікту між ним і керівництвом міста, який має політичний характер. Зокрема, реакція на те, що він звинувачував УКБ у порушеннях і розтраті грошей на інших об’єктах: сквер Бабаєва, краєзнавчий музей і школи-садка.

«Після цього проти мене почалися репресії. Все, що передбачено угодою підряду, виконано в повному обсязі. Зауважень не було, а що було, то ми виправили», — говорить Сергій Галата.

Микола Шендрик це відкидає і говорить, що вже направив документи в прокуратуру щодо діяльності самого Галати.

До речі, щодо бюджетних грошей, то за виконані роботи «Легбудпроект» має отримати 400 тисяч гривень.

Обсуждение закрыто.