Стрілянина у Кременчуці: в місті ловили грабіжників, які стверджували, що вони — з АТО
19 травня 2015, 00:55

Двоє чоловіків, які назвалися учасниками АТО, пограбували ювелірну крамницю у центрі Кременчука. Одного вже затримали, іншого шукають.

Відео:

Двоє чоловіків, які назвалися учасниками АТО, пограбували ювелірну крамницю у центрі Кременчука. Одного вже затримали, іншого шукають.

Грабіжники були озброєні пістолетами і поранили трьох чоловіків: охоронця, перехожого і міліціонера, який проходив повз магазин. Поранені в лікарні. Один із них у тяжкому стані. Громадське.Кременчук проїхало за маршрутом, яким тікали злочинці.

За даними міліції біля 10-ї години ранку надійшло повідомлення про те, що двоє невідомих грабують ювелірну крамницю. У цей час там знаходилося 2 жінки — продавщиці та охоронець.

Під час пограбування охоронець вийшов до туалету, а як повернувся — побачив в приміщенні озброєних людей, котрі поклали його на підлогу: «Вони всіх поклали на підлогу, мене біля туалета, інших біля прилавку. Забрали в мене зброю, спитали, як закриваються двері і я сказав. Я чув, як вони говорили, що з АТО, на їх рахунку два вбивства і якщо щось піде не так, то вони залишать гранату, а як втечуть то я повинен був викликати міліцію та саперів. Зброю вони хотіли викинути в кущі. Один з них, який збирав прикраси закричав, що час йти вони побігли до виходу».

Завантаживши лотки із ювелірними прикрасами в сумки, зловмисники почали тікати. Одна із продавщиць встигла натиснути тривожну кнопку. Коли грабіжники вибігали з вкраденим під’їхала машина охоронної фірми «Явір-2000». У співробітника охоронної служби, який опинився на шляху злочинців вони почали стріляти і поранили ногу. Під час втечи та стрільби був поранений перехожий та міліціонер, які випадково опинилися біля магазину. Так, як злочинці були не місцеві, то не знали Кременчука. Один з них сів на маршрутку №202, що приїхала з Крюкова в центр міста. Водій, який керував маршруткою говорить, що злочинець заскочив в автобус, вистрілив у підлогу і наказав їхати куди накаже: «Довелося їхати. У іншому випадку погрожував, що «завалить» мене прямо в маршрутці. В салоні у мене були пасажири з дітьми і всі дуже перелякалися. На електростанції він наказав зупинитися і побіг в напрямку міського саду, де стадіон «Кремінь». В цей час дорогу маршрутці перегородив автомобіль начальника Крюківського райвідділу міліції — Сергія Терели. Злочинець почав стріляти в міліціонерів через скло маршрутки. Правоохоронці змогли затримати крадія вже на вході в Міський сад.

Інший злочинець після пограбування – побіг із сумкою в бік центрального ринку, де сів на маршрутку №18 у салоні якої було 4 пасажири. Приставивши до скроні водія пістолет грабіжник вимагав їхати швидше. Водій, колишній співробітник міліції, не розгубився навіть,коли зловмисник почав стріляти у підлогу і вимагати їхати швидше. Машрутник пояснив, що не може це зробити бо насичений рух транспорту і загорілося червоне світло: «Я просив його тільки не стріляти у людей і обіцяв зрообити, що він скаже». На зупинці «Залізничний вокзал» грабіжник вибіг з маршрутки і як кажуть очевидці, губив накрадене золото, як в салоні автобуса, так і на зупинці. Міліціонери аби наздогнати грабіжника сіли до таксі і наказали водію їхати за маршрутним таксі. «Вони показали посвідчення і сказали їхати за маршруткою №18, якою втікав грабіжник. В районі залізничного вокзалу злочинець вискочив з мікроавтобуса і побіг до найближчого таксі наставив на водія пістолет і вимагав везти його, але побачивши міліціонерів кинувся тікати стріляючи в бік правоохоронців. Міліція зброю не застосовувала, бо навколо було дуже багато людей. Перехожі вели себе спокійно бо не відразу зрозуміли, що відбувається» — розповів таксист Анатолій. Далі злочинець зник у невідомому напрямку. Цікаво що пасажири маршрутки вимагало від водія повернути гроші за проїзд.

Від правоохоронців відомо, що грабіжники приїхали на «гастролі» до Кременчука із Києва, тому так і «блукали» по маршрутках, не знаючи напрямків їх руху.

Фото:

Відео:

Фото: Дмитро Бабець

Відео: Антон Дубовик, Богдан Подорожній

Журналісти: Олена Ліпошко, Тарас Деркач