Закон про правовий режим воєнного стану: засади та обмеження
13 травня 2015, 03:06

Парламент ухвалив президентський закон про правовий режим воєнного стану

Закон передбачає, що воєнний стан у разі потреби за поданням РНБО своїм указом запроваджує президент, а затверджує парламент.

На територіях, де введено воєнний стан, можуть бути створені військові адміністрації, які тимчасово заміняють собою місцеві органи влади. Населення можуть примусово мобілізувати на виконання робіт оборонного характеру. Держава отримує право примусово вилучати особисте чи комунальне майно і встановлювати повинність щодо розквартирування військових та цивільних осіб, обмежувати пересування громадян, забороняти мирні збори та діяльність політичних партій.

Крім того, влада має право інтернувати громадян країни — агресора.

«Дуже принциповим є положення про військові адміністрації, про можливість призначати військовослужбовців на посади місцевих органів влади. Ми переконуємося зараз на прикладі звільнених територій, що це питання є принциповим, тому що через діяльність, а, точніше, бездіяльність, саботаж місцевих органів влади фактично зривається комплекс дуже важливих заходів, які спрямовані на зупинення агресії», — пояснив член комітету ВР з питань нацбезпеки та оборони Дмитро Тимчук

Обсуждение закрыто.