42 метри адреналіну — стрибки з мосту в Запоріжжі
9 червня 2015, 16:03

Журналісти Громадське.Кременчук вирішили спробувати як це — стрибнути з 42 метрового мосту.

Журналісти Громадське.Кременчук разом з командою «RJ Group Кременчук» відправились в Запоріжжя, щоб подивитись як найсміливіші кременчужани стрибають з Арочного мосту. Висота — 42 метри. В rope jumping у якості страхуючої системи використовуються скелелазні мотузки. Система побудована таким чином, що при досягненні певної точки тебе починає розкачувати і ти поступово зупиняєшся. Ніякого різкого ривку не має. Стрибають всі: хлопці, дівчата. Навіть діти (починаючи з 14 років з дозволу батьків).

Найстрашніше — це стати на майданчик, котрий знаходиться над перилами. Відповідно до техніки безпеки, твої стопи повинні бути на половину висунуті за край. Щоб це зробити, ти повинен подивитись до низу. І тоді ти розумієш на що підписався. Інструктори кажуть, що при стрибку краще дивитись на горизонт. Так дійсно краще і це заспокоює. Стрибок — і ти летиш.

Найстрашніша частина — це вільне падіння. Дане відчуття дуже важко описати. Весь твій організм стискається і молиться, щоб все це скоріш закінчилось. Вільне падіння триває приблизно дві секунди. Але для стрибаючого вони можуть тягнутись вічно. Деякі говорять, що за цей час бачать все своє життя. Ти пролітаєш 35 метрів, а потім спрацьовує страховочна система і ти повільно зупиняєшься. Рівень адреналіну зашкалює, емоції переповнюють. Усі, кого ми зустріли після стрибка були дуже радісні і веселі. З нашої особистої точки зору — це кращий метод у бородьбі з депресією та негативним настроєм. Відчуття після стрибка дуже класне. Ти розумієш, що зробив це і тобі відразу хочеться спробувати ще раз.

Дуже велика увага приділяється безпеці. Використовується декілька рівнів страховки. Перед стрибком все ретельно перевіряється по декілька разів. Тільки після цього вам дозволяють зійти на майданчик і виконати стрибок.

Існують дві системи страховки: система вільного падіння і маятник. У першому випадку ви вільно падаєте деякий проміжок часу, а потім плавно зупиняєтесь. У другому ви з самого початку відчуваєте деякий натяг мотузки і потім вас сильно розкачує під мостом. Не можна сказати, як стрибати страшніше. З кожною системою ви отримуєте різні відчуття.

Організатори говорять, що головне — це сісти в автобус. Ви приїзжаєте в Запоріжжя, вас виводять на міст. Ви дивитесь як стрибають інші. Більша частина страху зникає і ви розумієте, що можете це зробити. З нашої групи стрибнули всі. Деякі люди дуже боялись, майже відмовились. Але інструктори професіонали своєї справи. Вони вміють заспокоїти і переконати стрибнути.

Після того як група відстрибалась, усіх чекає вручення свідоцтва про стрибок з мосту та прогулянка по острову Хортиця.

RJ Group в ВК: https://vk.com/rj__group

Журналіст: Ярослав Хоріщенко

Відео: Антон Дубовик