Торгова війна… Росія знищує кременчуцький експорт
2 червня 2015, 01:45

Кремлівське керівництво ріже торговельні артерії як для українського, так і для власного бізнесу

Економічну співпрацю Росії та України руйнує кремлівське керівництво, яке ріже торговельні артерії як для українського, так і для власного бізнесу. В той час, коли українські підприємства готові і надалі поставляти свою продукцію до Росії, а російські компанії хочуть і надалі її купувати, на заваді стає уряд північного сусіда. Російські виробники скаржаться на свою долю, говорять, що не зможуть обійтися без України, але з Кремлем нічого зробити не здатні. Чиновники створюють штучні бар’єри для виробників, аби тільки не пускати на свій ринок українське. Для наших промисловців у галузі виготовлення щебеню та сипучих будівельних матеріалів Москва підготувала низку неприємних нововведень.Під фактичні санкції може потрапити і Кременчуцьке кар’єроуправління «Кварц», яке понад 60 років поставляє щебінь для потреб російських підприємств.Уряд РФ підготував проект ліцензування для продукції українських кар’єрів, тобто технічні характеристики, яким має відповідати щебінь, що експортують на російський ринок. Як кажуть наші підприємці, це просто заборона на ввезення української продукції. Адже каменю, з якого має бути виготовлений щебінь відповідно до цих характеристик, у природі не існує. Уряд РФ наступає собі на горло, адже без української продукції не зможе будувати якісні автошляхи та сучасну інфраструктуру. Везти власний щебінь із Сибіру або Кольського півострова до Москви набагато дорожче, а його якість значно нижча за український.Російський бізнес розуміє абсурдність ситуації, але в силу вступає політика, помножена на нечесну конкуренцію російських монополістів-власників кар’єрів.

Не очікуючи ліцензії, в Росії вже не допускають українців до тендерів на будівництво доріг. У Московській області конкурс на закупівлю щебеню на будівництво автошляхів провели з однією метою — не пустити українські підприємства, які виготовляють щебінь. Ще не так давно 5 українських компаній поставляли щебінь для будівництва швидкісних залізничних доріг у Росії, але вже два роки «Російські залізниці» відмовляються проводити закупівлі української продукції. Росіяни лише зітхають та говорять, що в усьому винна політика. Хоча розуміють, що повністю власними ресурсами їм не забезпечити необхідні потребита якість. На «Кварці» можуть виготовляти близько 2 мільйонів кубометрів щебеню та сипучих будматеріалів на рік. Раніше 70-80% йшло на експорт, 20-30% забирала Україна.

На підприємстві не знають, що робити за нинішньої ситуації, та сподіваються на український ринок, адже держава має ж нарешті ремонтувати дороги та будувати автошляхи. Без щебеню тут нікуди.