Автозаводський районний суд постановив ДЕМОНТУВАТИ пам’ятник Олегу Бабаєву
17 липня 2015, 08:06

Суд задовольнив позов Оксани Піддубної «Про протиправні дії Кременчуцького виконавчого комітету, що до встановлення пам’ятника Олегу Бабаєву».

Автозаводський райсуд вважає дії влади щодо установці скульптури протиправними, зажадав скасувати рішення про встановлення скульптури та зобов’язав виконком її демонтувати.

17 липня в Автозаводському райсуді Кременчука закінчилося слухання справи «Піддубна проти скульптури Олегу Бабаєву». У ході засідання суддя Жанна Кривич вислуховувала учасників процесу.

Першою виступала позивач Оксана Піддубна, яка заявила, що під час встановлення скульптури Олегу Бабаєву в сквері його імені порушено низку пунктів і положень чинного законодавства.

Зокрема, встановлення пам’ятника можливе тільки після 10 років з моменту смерті відомої особи, увічнити його ім’я можна тільки раз, назвавши вулицю або встановивши пам’ятник та інше.
«Я віруюча і мені морально неприємно відпочивати у сквері поряд з пам’ятником убитому. Це не по-християнськи », — сказала О.Піддубна.

Представник міськвиконкому пояснила, що правила мають винятки і ніхто не очікував вбивства мера Олега Бабаєва, тому в законах та положеннях не прописано, як вчинити в таких випадках.

«Ми керувалися Законом «Про місцеве самоврядування». Таким же чином увічнено пам’ять убитого на Майдані в Києві кременчужанина Ігоря Сердюка. Він же теж заслуговує на вшанування. Так, влада дала дозвіл на встановлення, але не встановлювала сама пам’ятник. Тому не ми його можемо демонтувати, а ініціатори », — сказала юрист виконкому і попросила суд відмовити Піддубній в задоволенні позову.
Після обідньої перерви суддя Жанна Кривич оголосила постанову.

Суддя вважає дії влади щодо встановлення скульптури — протиправними, зажадала скасувати рішення про встановлення скульптури і зобов’язала виконком її демонтувати.

У постанові сказано, що воно може бути опротестовано в суді вищої інстанції.
Нагадаємо, 19 січня 2015 в сквері ім. Олега Бабаєва відбулося урочисте відкриття скульптурної композиції вбитому меру. Автор скульптурної композиції — харківський скульптор Ельданіз Гурбанов. Виготовлена скульптура за кошти друзів Олега Бабаєва.
Автозаводський райсуд 13 лютого 2015 року почав розгляд позову Оксани Піддубної проти міськради, в якому позивач вимагає демонтажу скульптури півроку тому убитого мера Олега Бабаєва зі скверу його імені.