Кров для бійців АТО
27 липня 2015, 10:42

Волонтери Комсомольська здали кров для бійців АТО. Донорів привітав керівник служби крові сектору С в зоні АТО Ростислав Зауральський.

Волонтери Комсомольська здали кров для бійців АТО. Донорів привітав керівник служби крові сектору С в зоні АТО Ростислав Зауральський.

Акція була запланована на 29 липня, але перша частина групи вирушила до Кременчука на день раніше щоб вивільнити час медперсоналу для усіх бажаючих. Група була переважно жіноча. Усі хвилювалися – чи візьмуть у них кров, чи не забракують донорів за станом здоров’я. Втім, до здачі крові допустили усіх. «На передовій значно важче, — каже волонтер Світлана Журило. – Хай живуть наші хлопці, хай живе Україна!». Головний лікар станції переливання крові Світлана Каплата відзначила, що через брак систем для забору крові усіх донорів обслужити неможливо, тож крові бракує. Її замало не лише для військових, але й для усіх хворих Кременчука, Комсомольська та навколишніх населених пунктів, бо станція обслуговує понад 300 тисяч жителів області.

«Цього року через брак коштів ми обслужили на 600 донорів менше, ніж торік, — каже лікар». Лікар-трансфузіолог Ростислав Зауральський, начальник служби крові сектору С в зоні АТО виступив перед донорами, розповів про роботу служби крові на передовій. «Зібрана кров поїде до зони АТО, — сказав лікар. – Нехай вона нікому не знадобиться, нехай ця війна закінчиться, і жоден солдат більше не постраждає, але реальність така, що кров зараз потрібна, і ви, донори, вже врятували чиїсь життя».