Біля «Укртранснафти» пройшов мітинг через припинення постачання нафти
1 серпня 2015, 14:51

«Йде боротьба, щоб нас зупинити і перейти на повний імпорт. Тоді продукція на АЗС буде більше 35 грн за літр палива. Хтось хоче заробляти так», — заявив заступник голови «Укртатнафти» Сергій Кошелюк.

1 серпня з ранку близько сотні чоловіків міцної статури, одягнених у форму працівників «Укртатнафти», почали пікет біля перекачувальної станції «Укртранснафти». Вони тримали в руках транспаранти: «Дайте їсти нашим дітям!», «Чорне золото давай — Україну захищай!», «Сидорак, Пасічник — у відставку!»

На питання ЗМІ про те причини їх пікету відповідали коротко і однотипно: «Нафта на завод надходити перестала. Ми хочемо працювати!»

Один з працівників зізнався журналістам, що він не працівник цеху, а працівник служби охорони заводу. Швидше за все, і його колеги по пікету також були з охорони.

На протязі декількох годин вони кричали речівки: «Ганьба!», «Даєш нафту!», «Пасічника на мило» та інші. Пікетники били порожніми пластиковими пляшками по металевому сміттєвого контейнера.

На місце пікети виїхало керівництво міліції Кременчука.

Після полудня до перших пікетувальників приєдналося близько 200 заводчан, привезених від центральної прохідної НПЗ на автобусах.

Вони також стали вимагати відновити від «Укртранснафти» поставки нафти на Кременчуцький нафтопереробний завод.

Голова профкому «Укртатнафти» Василь Хоменко заявив, що вчора на підприємство перестала надходити нафта.

За його словами, представники «Укртранснафти» пояснили це аварією на трубопроводі. Однак працівники «Укртатнафти» виїжджали на місце аварії і не виявили яких-небудь пошкоджень.

«Якщо нам припинять поставки нафти, то завод зупиниться. На вулиці опиняться близько 5 тисяч працівників. Ми вимагаємо відновлення постачань нафти», — сказав Хоменко.

Він також підкреслив, що «сьогодні у нас абсолютно мирна акція, ми не захоплюємо ніяких будівель, ми вимагаємо відновлення постачань нафти».

Керівник філії «Укртранснафти» у Кременчуці Віталій Величко заявив ЗМІ, що в п’ятницю, 31 липня, о 11.00 на 142-му кілометрі трубопроводу сталася аварія.

«Труба зношена. 4 серпня плануємо її замінити. Пропонуємо «Укртатнафті» постачати нафту по другому трубопроводу, але для цього треба злити з нього воду. Однак завод відмовляється. Крім того, вночі сюди приїжджали 5 осіб сказали з СБУ, але коли ми попросили їх показати посвідчення, то вони поїхали. Провокація була і на місці аварії. Це все робота «Укртатнафти» Вони не хочуть віддавати технологічну нафту — 238 тонн. І при цьому щодня виставляють нам рахунок на 2,5 млн грн за її зберігання. Ми хочемо її забрати і не платити за зберігання, так вони не віддають», — сказав Величко.

«Може ми комусь на ринку заважаємо. Тому, що сьогодні гасло: «Дешеве, не може бути якісним», це гасло тих, хто привозить імпортні нафтопродукти. Йде боротьба, щоб нас зупинити і перейти на повний імпорт. Тоді продукція на АЗС буде більше 35 грн за літр палива. Хтось хоче заробляти так», — заявив заступник голови «Укртатнафти» Сергій Кошелюк.

Він зазначив, що зупинки заводу не було за 49 років його роботи. Після він додав що якщо «Укртатнафта» зупиниться, то можуть бути екологічні ризики з точки зору безпеки.

«Якщо нам не давати зараз нафта, то завод може зупиниться. Такого ще не разу не було. Це комплекс установок і виробничих та екологічних та допоміжних. Їх близько 30. Якщо їх зупинити, то можуть бути екологічні ризики з точки зору безпеки. Однак хтось хоче зробити Васильків-2 »,« Йде боротьба і нас хочуть зупинити, щоб перейти на імпорт. Сьогодні тільки близько 20% частка внутрішнього виробництва і 80% -Імпорт. Тобто тут є політична складова».

«За цим стоїть група Єремєєва. Ми і написали на своїх плакатах — Єремєєва у відставку», — сказали заводчани і пригрозили влаштувати Юрію Шаповалову і його босові пікет.

Після пікету станції перекачки заводчани поїхали пікетувати адмінбудівлю Придніпровських нафтопроводів «Укртранснафти». Однак одна група пікетників залишилася біля станції і вони пообіцяли розгорнути там табір і чергувати цілодобово.

На думку працівників ситуація, швидше за все, пахне великою політикою. Вони предпролагают що у вищих колах йде боротьба за крісло голови «Укртранснафти», оскільки раніше в ньому сидів чоловік Ігоря Коломойського, який котролірует «Укртатнафту», а тепер сидить його противник Сидорак.

Обсуждение закрыто.