Кременчук отримав бюджет на 2016 рік
24 грудня 2015, 13:53

Депутати Кременчуцької міської ради сьогодні прийняли бюджет міста на 2016 рік. У бюджеті міста на 2016 рік галузь освіти отримає гроші на нові дахи для майже десятка дитсадків, реконструкцію мереж водопостачання та електромереж, а також ремонти Будинку дитячої та юнацької творчості, клубу «Гардемарин» і табору «Зоряний».

На ці цілі планується витратити більше двох мільйонів бюджетних грошей. За попередніми даними, ремонт дахів буде проведений у дитсадках № 2, 4, 5, 12, 34, 46, 65, 79 і 82.Крім того, Кременчуцький міський Будинок дитячої та юнацької творчості може отримати комп’ютерну техніку, музичні інструменти та меблі. Клуб юних моряків «Гардемарин» отримає 29 тис. грн на новий комп’ютер, ноутбук, акумулятор і мотопомпу, а в  таборі «Зоряний» буде поповнення у вигляді кондиціонерів, плити, пральної машини, тістомішалки і м’ясорубки. Табір  «Зоряний» отримає також нове поле для міні-футболу, спортивний майданчик, тренажерний комплекс, баскетбольне поле і мікроавтобус. Все це буде «коштувати» міськбюджету майже 2-а млн. грн.

У бюджеті Кременчука на 2016 рік закладено 13 600 000. грн. на проведення ремонтів у медустановах міста та закупівлю медобладнання. Згідно з проектом бюджету, 5,6 млн. грн. планується направити на капремонт приймального відділення з оснащенням медобладнанням у Першій міськлікарні, 4 850 000. грн. на закупівлю цифрового рентгенапарату для Третьої міськлікарні, 700 тис. грн. на ремонт фізіотерапевтичного кабінету П’ятої міськлікарні, 800 тис. грн. на ремонт холів і коридорів з заміною вікон дитячої поліклініки №3.

1 млн. грн. в бюджеті передбачено на ремонт хірургічного блоку Залізничної лікарні, 450 тис. грн. на ремонт даху гінекологічного корпусу пологового будинку і 193 тис. грн. на ремонт даху центру медико-сандопомоги  № 2 по вул. Манагарова, 9.

Також в проекті бюджету міста передбачені 8 400 000. грн. на програму по залученню інтернів, 33 тис. грн. на видалення аварійних дерев в медустановах міста, 422 тис. грн. на програму з профілактики захворюваності на туберкульоз. Проектом бюджету передбачена вартість ліжко-дня по медикаментах 4,2 грн., для інвалідів війни — 30 грн., по харчуванню -в день буде виділятися 7,5 грн., для ветеранів війни — 20 грн.

У бюджеті міста на 2016 рік прибрана стаття на зайві розтрати: депутатам Кременчуцької міськради вирішено не закуповувати планшети.

Також у бюджеті передбачено, що комунальні ЗМІ Кременчука «з’їдять» більше трьох мільйонів гривень міських грошей.

На галузь ЖКГ в бюджеті  Кременчука на 2016 рік закладено 100 млн грн. «Бюджет має соціальну спрямованість», — сказала віце-мер Тетяна Неїленко. За статтями соцзахисту 1 800 000. грн. виділено на літнє оздоровлення дітей. Також гроші виділені на безкоштовне обстеження вагітних, безкоштовні кардіограми в поліклініках, безкоштовне лікування дітей в реанімації дитячої лікарні, в травмпунктах міських лікарень. Безкоштовне харчування отримають 200 малозабезпечених, стипендії — кременчужани яким виповнилося 95 років і більше, інваліди отримають компенсацію на бензин.

850 осіб отримають проднабори ціною 55 грн. У бюджеті передбачені пільги інвалідам по зору, афганцям, почесним городянам і воїнам АТО.