Кременчуцьким сміттезвалищем зацікавився Європейський інвестиційний банк
10 грудня 2015, 07:03

Ще з 2008 року  Кременчуцьке сміттезвалище намагалися використовувати, як джерело енергії,  коли німці планували побудувати сміттєпереробний завод. Всі ці проекти так і не були повністю запроваджені в дії.

Тепер сміттям Кременчука зацікавився Європейський інвестиційний банк, представники якого побували в Кременчуці і зустрілися з головою міста Віталієм Малецьким.

За сприяння ЄІБ в Кременчуці планується реалізація проекту установки сортувальної лінії на Деївській звалищі. Світовий банк готовий інвестувати в Деївський полігон твердих побутових відходів кошти, на реалізацію різних проектів, пов’язаних з переробкою або сортуванням сміття.

Поки ж на звалищі створено експериментальний майданчик, на якому працівники КАТП-1628 вручну сортують сміття для вивчення його морфологічної структури. Відходи сортуються і розкладаються в 16 контейнерів. Після цього фахівці вивчатимуть кременчуцький сміття в лабораторних умовах, виявляючи в ньому вміст органічних, синтетичних та інших компонентів.

Результати експертизи та конкретні пропозиції від Європейського банку очікуються не раніше лютого наступного року.

Якщо проект ЄІБ буде реалізований, то експлуатацію кременчуцького полігону побутових відходів можна буде значно продовжити, використовуючи його з меншим навантаженням на екологічну безпеку регіону. Крім того, КП КАТП-1628 зможе стабільно заробляти гроші на здачі в переробку вторсировини.

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *