Нічні магазини і «розливайки» мерія обмежує в роботі
26 квітня 2016, 14:04

У мерії Кременчука відбулося засідання комісії з питань дотримання законодавства в сфері торгівлі, ресторанного господарства та послуг, на якому були розглянуті скарги городян на роботу нічних магазинів.
Катерина Поліщук зі скаргою на продаж алкоголю на розлив в магазині «Оковита» по вул. Київській, 58А звернулася до парламенту України. У ній вона пише, що бар продає алкоголь без дозволів, а саме приміщення знаходиться в антисанітарному стані.
Розбираючи скаргу стало відомо, що підприємець уже отримав ліцензії на торгівлю спиртним, а в приміщенні магазину та бару ведеться ремонт.
«Чому мені не дають нормально працювати ?! Я так працювала багато років. А зараз питання стоїть категорично … .Коли ми закривалися на ремонт. Те люди приходили в бар, купивши пляшку в іншому місці все одно сиділи у нас і пили. А якщо ми їх проганяє, то вони сідають у дворах і п’ють. Тоді скарг буде набагато більше », — обурювалася підприємець Ірина Дзюба.
Заступник начальника відділу поліції Дмитро Ломов пояснив їй, що змінилися закони, а поліція виступає проти продажу горілки на розлив в нічний час.
Начальник управління торгівлі Людмила Жорняк зазначила підприємцю на невідповідність документів і на надмірну кількість скарг по роботі магазину.
В результаті було прийнято рішення звернутися до податкової служби з пропозицією позбавити підприємця ліцензії і припинити роботу бару, де продається спиртне на розлив.
Скаргу на роботу магазину підприємця Михайлової по вулиці Київській, 63г з 58 підписами також розглянули члени комісії.
«Вам раніше обмежили роботу магазину до 23-00, а ви працюєте. На вас скарги про порушення тиші вночі … », — сказав перший віце-мер Володимир Пилипенко.
«Шум не наш, а від людей з двору. Жителі взагалі проти магазину … Якщо ви нас закриєте, то пити вони знайдуть де. Нас і так душить «Маркетопт» і «Оптовічек» …. », — Пояснила підприємець Михайлова.
В результаті члени комісії вирішили поки не звертатися до податкової служби про відкликання ліцензії на продаж спиртного і дали до кінця літа термін: якщо не буде скарг, то магазин збережеться, а якщо будуть скарги — його взагалі можуть закрити.
В ході засідання члени комісії вирішили звернутися в патрульну поліцію, щоб вона контролювала графіки роботи магазинів у нічний час.