Православні відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці
7 квітня 2016, 11:50

За церковними переказами, в цей день Пресвятій Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив їй благу вість про майбутнє народження сина, який стане Спасителем усього світу. В руках архангел тримав білу лілію — символ чистоти і непорочності, яка зображена на всіх іконах Благовіщення.

Події цього свята описані єдиним євангелістом — апостолом Лукою. В Євангелії він повідомляє, що в 6-й місяць після зачаття праведною Єлизаветою святого Іоанна Предтечі Гавриїл був посланий Богом до Назарета до Діви Марії зі звісткою про прийдешнє народження від неї Спасителя світу: «Ангел, увійшовши до Неї, сказав: Радуйся, Благодатна! Господь з Тобою; Ти благословенна між жонами ».

Згідно з церковним переказом, в той момент, коли Діві Марії з’явився Архангел Гавриїл, вона читала книгу пророка Ісаї, а саме — слова про народження Месії.

Отець Феодосій нагадав, що в цей день було прийнято відпускати птахів на волю. Ця традиція символізує звільнення душі від гріхів і святість помислів у таке світле свято, побажання миру і спокою.