Суд за апеляційною скаргою Руслана Проценка
12 травня 2016, 10:50

У Полтаві відбувся апеляційний суд за постановою судді Автозаводського райсуду Кременчука Пальчик щодо віце-мера Кременчука Руслана Проценко.
Розглянувши скаргу та заслухавши сторони, полтавський суд постановив залишити в силі постанову Автозаводського райсуду, крім пункту, щодо голосування Руслана Проценко за виконком.
Таким чином віце-мер Руслан Проценко вважається порушником (в скоєнні адміністративного правопорушення — корупції (конфлікт інтересів) і, як постановила суддя Пальчик, повинен сплатити штраф 3400 грн.

Віце-мер Кременчука Руслан Проценко після оголошення постанови судді Апеляційного суду Полтавської області Василя Маліченко про причетність чиновника до корупційних діянь заявив представникам засобів масової інформації, що має наміри звертатися до Європейського суду з прав людини. Він зазначив, що постанова Апеляційного суду оскарженню не підлягає, тому єдиний вихід довести свою правоту – звернення до Європейських інстанцій.
Нагадаємо, Руслан Проценко в Полтавському суду оскаржував постанову Автозаводського райсуду Кременчука, яким його практично звинуватили в корупції. Справа стосувалася подій листопада 2015 року, коли новообраний депутатський корпус міськради обирав виконавчий комітет. До нього увійшли, зокрема, депутати Руслан Проценко та Ольга Усанова в якості заступників мера Кременчука. Обидва депутати голосували за себе, так само як і дружина Руслана Проценко — Зінаїда, яка теж є депутатом міськради. Також всі троє голосували за визначення максимального рівня зарплати членам виконкому, у тому числі собі – Р.Проценко та О.Усанової.

Постанова Полтавського Апеляційного суду, прийнята 11 травня про причетність віце-мера Кременчуга Руслана Проценко та його дружини – заступника голови Крюківської районної адміністрації Кременчука Зінаїді Проценко до корупційних діянь, дозволяє цим чиновникам залишатися на своїх посадах. Про це заявив сам Руслан Проценко, з посиланням на свого адвоката Руслана Ульянова (депутат міськради Кременчука).
Такої ж думки прокурор Ярослав Романов. На його думку, прокурор Кременчука Анатолій Скрипка може подати подання меру міста Віталію Малецькому про дисциплінарну відповідальність. Однак, вона не передбачає звільнення.
Романов додав, що при старому законодавстві Р.Проценко і З.Проценко назвали б корупціонерами. Але сьогодні коректна інше формулювання: «особи, залучені до відповідальності за правопорушення, пов’язане з корупцією».