Горішні Плавні хочуть перейменувати в Святомиколаївськ
9 червня 2016, 00:09

У Горішніх Плавнях екстрено зібралися громадські слухання аби обрати нову назву колишньому Комсомольську. Як говорять у владі більшості містян не подобається назва Горішні Плавні. 725 учасників слухань обирали нову назву міста.

Після того як Верховна Рада прийняла відповідну постанову про перейменування ряду міст та сіл України, куди ввійшов і Комсомольськ (нині Горішні Плавні) в місті почали говорити про виконання Закону про декомунізацію і що все ж таки варто самим обрати нову назву. Раніше лунала фактично одна думка, що перейменовувати нічого не треба. Проте в місті вже формується прошарок людей, де є і хлопці які воюють на Сході України, які підтримують нову назву Горішні Плавні та переконують інших, що лише ця мелодійна українська назва може бути на мапі держави. Це співпадає із загальноукраїнськими настроями – Горішні Плавні – це круто.

А 8 червня на громадські слухання містян винесли чотири назви – Добровольськ, Святомиколаївськ, Горішні Плавні та Наддніпрянськ. Виступаючи, серед яких і екс-мер Сергій Супрун, який озвучив заяву колишніх очільників міста, агітували за назву Святомиколаївськ. Мер Дмитро Биков сказав, що прийме будь-яку назву, котру оберуть люди, але сам був не проти Святомиколаївська. Також у владі заявили, що не припиняють боротися за залишення назви Комсомольськ.  У підсумку після таємного голосування на громадських слуханнях з 725 присутніх більщість (492) підтримала назву Святомиколаївськ, 22 – Горішні Плавні, Добровольськ – 62, Наддніпрянськ – 92. Тепер рішення громадських слухань буде затверджувати міська рада, а потім депутати вирішать, що робити далі.

Зазначимо, що на днях Горішні Плавні відвідала велика туристична компанія України і зняла пейзажі міста.

А вже ввечері 8 червня, Громадське Телебачення розбиралося з юридичними перспективами оскаржити назву «Горішні Плавні». В ефірі співробітник інституту національної пам’яті Богдан Короленко роз’яснював чому не залишили Комсомольськ та перейменували в Горішні Плавні.

Під час ефіру Богдан Короленко зазначив, що на сьогоднішній день на Верховну Раду України є 2 позови в Вищому адміністративному суді від Червонозаводської міської ради Полтавської області та Комсольської селишної ради Харківської області. У випадку якщо Горішньоплавнівська міська рада подасть позов, то юридичні перспективи у них нікчемні, бо перейменування населених пунктів — виключна компетенція Верховної Ради.