Боротьба – чесний вид спорту. Інтерв’ю з срібним призером Олімпіади в Ріо Жаном Беленюком
25 серпня 2016, 18:07

Аналітична компанія Infostrada Sports прогнозувала Україні на Олімпіаді в Ріо 23 нагороди, 6 із них – золоті. За версією аналітиків перспективу отримати золото мав український борець греко-римського стилю у ваговій категорії до 85 кг., чемпіон Європи і Світу Жан Беленюк. У фінальному поєдинку з росіянином Давитом Чакветадзе він поступився з рахунком 2:9 та здобув срібну нагороду Олімпіади в Ріо.

Міністр молоді і спорту України Ігор Жданов вважає що у Беленюка «вкрали заслужене «золото» Олімпіади», а у Федерації греко-римської боротьби України заявили, що суддівство під час поєдинку було необ’єктивним.  Сам Жан Беленюк у коментарі Громадському сказав, що не бачить сенсу в тому, щоб подавати апеляцію на результат фіналу проти росіянина: «Це ні до чого, вже все позаду, вже відіграв гімн його країни, піднявся його прапор». 

Пізніше на сайті Федерації греко-римської боротьби України з’явилосьповідомлення, що United World Wrestling (Об’єднаний світ боротьби) відсторонив трьох суддів, серед яких — грузин Темо Казарашвілі, який судив фінальний поєдинок українця Жана Беленюка з росіянином Давитом Чакветадзе на Олімпіаді в Ріо за «підозрілу манеру суддівства». 

Про шлях до олімпійської нагороди, про Руанду та про мрії говорили з борцем греко-римського стилю, срібним призером Олімпійських ігор-2016, молодшим сержантом Збройних Сил України Жаном Беленюком.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *