Висновки комісії: в школах годують краще, ніж в ПТУ
24 серпня 2016, 13:56

Результати проведених в кінці навчального року в дитсадках, школах і ПТУ Кременчука перевірок організації харчування, якості продуктів і умов роботи кухарів сьогодні на прес-конференції розповіли депутати-члени фракції Радикальної партії Олега Ляшка.
За словами депутата Тетяни Сідерко, комісійна перевірка торкнулася 2 дитсадка, 11 шкіл і все ПТУ.

Перевірка дитсадків.
Члени комсіссіі відвідали дитсадки № 11 і 25. У першому вони не побачили витяжки на харчоблоці, зате побачили дуже старі холодильники, жарові шафи.
«Бідні кухаря. Там же їм дихати нічим. А в дитсадку № 25, була краща матеріально-технічна база, але харчоблок теж не провітрювався. В цілому база дитсадків гірше, ніж в школах », — сказала Т.Сідерко.
Перевірка шкіл.
«Ми перевірили 11 шкіл міста. Перевіряли вибірково. На початку — в школах № 19 і 20 явно до організації харчування ставилися формально. Там в одній школі мило перед нами поставили, а діти його вперше побачили і не знали що і як робити … У школі №12 кухар рукою дітям насипала сир, а як нас побачила, то спохопилася .. В ліцеї №4 в харчоблоці є приміщення, де взагалі цвіль на стінах …. Але школи швидко орієнтувалися. Всі зауваження наші враховували надалі швидко усували », — сказала Т.Сідерко.
Вона зазначила, що результатом перевірки стало і зниження цін на продукти.
«Якщо в перших школах за накладними філе курки коштувало 77 грн, то в кінці перевірки — 66 грн

За підсумками перевірки Т.Сідерко планує з 1 вересня щотижня відвідувати один з навчальних закладів міста та продовжити відповідний контролери.
«Ми отримали свою Ольгу Фреймут. Від її перевірок виграють діти », — заявив головний радикал міста Дмитро Кавуннік.
Крім того, депутати ініціюють проведення щотижневого моніторингу цін на продукти.
«Нехай моніторять ціни в магазині, наринке і оптових базах, щоб порівняти з ценамінапітаніе в навчальних закладах. Також перевіримо як закладається в ціну транспортні витрати. У ПТУ вони досягають близько 20%. Це що за розтрати?! », — Незадоволені депутати.
«Також всі закупівлі з 1 вересня повинні здійснюватися відкрито через систему« Прозоро »Всі будуть бачити за скільки і хто. Що купив », — сказав депутат Валентин Курченко-Гай.