Харківський сурогат. Десятки померлих від алкогольного отруєння
30 вересня 2016, 16:07

Десятки людей у багатьох районах Харківської області померли від отруєння підробленими алкогольними напоями. Сурогат продавали під виглядом горілки, коньяку, розливали із каністр та фальшували під виглядом торгових марок. Громадське побувало в селах, де сталося лихо. Журналісти з’ясовували: звідки ж взявся сурогат-вбивця.
За попередніми даними слідства у Харківській області в результаті отруєння сурогатним алкоголем загинули 21 людина (Вовчанський район — 12, Ізюмський район — 3, Харківський район — 4, смт. Борова — 2). Госпіталізовано за цей тиждень 24 людини (Вовчанський район — 6, Ізюмський район – 12, Харківський район — 2, м. Барвінкове, м. Балаклія, м. Харків, м. Дергачі – по 1 людині).
Цех із виготовлення сурогату виявили в Харкові, організатором став 27-річний харків’янин. Розливали у гаражах та у звичайній квартирі. Встановлений «канал» поширення алкоголю. Виробники продавали свій товар через Інтернет.
Як повідомив на брифінгу 29 вересня прокурор Харківської області Юрій Данильченко: «Затримано організатора виробництва сурогатного алкоголю, його трьох пособників та ще трьох господарів магазинів, які реалізовували сурогатний алкоголь, від якого загинуло понад 20 людей. Серед них — господарка мережі магазинів «Мрія», де фальшований алкоголь продавали у великій кількості. До речі, у двох селах Вовчанського району Харківщини продавчині з цих магазинів відмовилися продавати сурогат, не зважаючи на наказ господарки. В іншому селі Охримівка навпаки людям наливали отруту, і від неї померло кілька людей. Сурогат реалізовували на розлив, наливаючи з каністр та тетрапакетів. Односельці повідомили, що серед померлих працівниця пошти. У деяких родинах діти залишилися без батька або матері.»
У прокуратурі та управлінні Державної фіскальної служби в Харківській області наголосили, що сурогат не має відношення до заводських торгових марок, під виглядом яких він продавався. Податківці та працівники прокуратури закликали не спекулювати на цій темі та не спотворювати опубліковану інформацію, де йдеться про сурогат, вироблений кустарним методом на основі технічного спирту, який злочинці видавали під коньяк, горілку та різні торгові марки.
«Крім того, є попереднє розуміння у слідчих, звідки привезли отруйну сировину. Однак зараз проводиться низка оперативно-слідчих дій, тому цю частину результатів слідства ми поки що не можемо розголошувати», — зазначили під час брифінгу у прокуратурі. Відомо, що це один із регіонів України. Версію про контрабанду з Росії правоохоронці не підтвердили. !Сурогат продовжують виявляти не тільки на Харківщині.» — говорять слідчі, — «Є факти появи в сусідній Донецькій області.»