Прес-конференція нардепа Жеваго
20 вересня 2016, 18:44

Мільярдер нардеп Костянтин Жеваго у Кременчуці провів розширену 3-годинну прес-конференцію. Головними тезами прямої мови Жеваго стали виплата колишнім вкладникам банку-банкрота «Фінанси та кредит» та кримінальне провадження проти співробітників банку; про незацікавленість у придбанні КрАЗів Міністерством оборони, про націоналізацію у так званій ЛНР Стаханівського вагонобудівного заводу, про домовленості із Гройсманом та Порошенком, про ставлення щодо перейменування міста Комсомольськ у Горішні Плавні, про фінансове становище футбольного клубу «Ворскла» Полтава та інше.

n22a6926

Прем’єр-міністр Гройсман пообіцяв, що наступного року купуватимуть лише українську військову техніку

Нардеп Жеваго не розуміє: чому у цьому році Міністерство оборони України не замовило жодного військового КрАЗу у автомобільного заводу, який належить мільярдеру. Також обурюється ситуацією, коли купують комплектуючі вантажівок МАЗ та збирають їх на Черкаському автомобільному заводі «Богдан». «У білоруських МАЗів, — аргументує Жеваго,  -великий відсоток деталей металопрокату, які виготовлені в Росії.»

З цього приводу депутат зустрічався із Президентом України Петром Порошенком та прем’єр-міністром Володимир Гройсманом та висловив здивування, що військові КРАЗи купують більш, ніж у 80 армій світу, у той час, як Україні вони не потрібні: «Гройсман пообіцяв, що наступного року купуватимуть лише українську військову техніку.» Сам Жеваго акцентує увагу на тому, що у технічних питаннях він не спеціаліст,  має економічну освіту, а за військову техніку відповідає менеджмент та інженери заводу.

У військового керівництва країни та військових на передовій є чимало нарікань до броньованих автомобілів КрАЗ та їхньої відповідності бойовим умовам на Донбасі. Директор підприємства Роман Черняк запевняє: на підприємстві роблять усе необхідне — аби автомобілі відповідали стандартам та вимогам української армії. За словами директора підприємства, думок багато, але інженери активно співпрацюють із військовими, а сама українська армія має міняти підходи у використанні броньованої техніки.

Мені подобається назва Горішні Плавні, але не подобається процедура перейменування

Нардеп Жеваго прокоментував перейменування міста Комсомольськ. Розповів про поданий ним до Верховної Ради законопроект щодо перегляду чергового перейменування міста Горішні Плавні.

На його думку порушена процедура перейменування. Тому, за його словами, потрібно повторно скликати громадські слухання та враховувати думку мешканців міста. Сама назва «Горішні Плавні» народному обранцеві подобається.

Нагадаємо, місто Комсомольськ у травні 2016 року за пропозицією Інституту Національної Пам’яті України було перейменовано у Горішні Плавні. Міська влада виступали проти зміни назви. На проведених громадських слуханнях влада наполягала на колишній назві Комсомольськ. Пізніше надійшла пропозиція перейменувати місто у Святомиколаївськ. Втім, думка людей не є однозначною: частина підтримує назву Горішні Плавні.

Стаханівський вагонобудівний завод вивозять до Росії

Костянтин Жеваго розповів про долю свого заводу в так званій «ЛНР». За його словами, завод націоналізований сепаратистською верхівкою на непідконтрольній українській території.

Нардеп повідомив, що з колишнього робочого колективу Стаханівського вагонобудівного заводу у 5 тис. працівників лишилося 50 чоловік. Частину обладнання вирізають на металобрухт, частину демонтують та вивозять до Росії. Нагадаємо, Стаханівський вагонобудівний завод був другим за обсягом виробництва після Крюківського вагонобудівного заводу.

Місто Стаханів знаходиться під контролем бойовиків із травня 2014 року.

Банкрутство банку «Фінанси та кредит» — Жеваго запевняє, що вкладники отримали свої гроші

Але це не стосується тих, чиї вклади перевищують 200 тис. грн. Ті 99,8 % громадян, чиї вклади не перевищують 200 тис. грн. – говорить нардеп – отримали свої вклади. Інші отримають кошти — коли «покращиться економічна ситуація в країні».

Жеваго розповів і про кримінальне провадження, яке було відкрите щодо співробітників банку. Жеваго не вважає дивним перевірку банку з боку Генеральної прокуратури, адже це їхня робота: «Нічого кримінального під час перевірки не знайшли.»

У той же час він критикує діяльність Нацбанку України у особі його голови Валерії Гонтарєвої. Зокрема, щодо її професійних дій під час економічної кризи в Україні.

На новий ГЗК потрібно більше мільярда доларів

Не оминули діяльності і компанії «Феррекспо», до якої входять основні активи Костянтина Жеваго у вигляді: Полтавського, Єристівського та нового Біланівського ГЗК.

Депутат повідомив: зараз суттєво впала ціна на продукцію підприємств, а це залізнорудні котуни. Хоча обсяги виробництва від цього не страждають – запевняє Жеваго. Також мільярдер розповів про експортні показники, серед яких є і поставки котунів до Японії: «Там нам вдалося потіснити американців.» Справи Біланівського ГЗК зараз фактично заморожені. На його розробку потрібні інвестиції в 1 млрд. 200 млн. доларів, але такої суми західні інвестори (які є основними донорами «Феррекспо») зараз не дадуть – підкреслив Костянтин Жеваго. Аргументує це олігарх тим, що в України низький показник інвестиційної привабливості в світі.

У той же час до видобутку залізної руди на ГЗК  щоразу виникають питання підвищеної радіації у кар’єрах. Комісія МАГАТЕ, за словами депутата, перевіряла підприємства і перевищень не виявила.

Частина громадських активістів та мешканців навколишніх сіл дотримуються іншої думки. Вони вказують: на тріщини в будинках від виробничого процесу, на екологічну загрозу річці Псел — від майбутньої розробки Біланівського ГЗК  та на проблеми з відселенням людей.

Перед футболістами «Ворскли» є заборгованість…

Костянтин Жеваго як власник футбольного клубу «Ворскла» Полтава, який виступає у Прем’єр-лізі України, розповів про борги перед гравцями. Мільярдер називає таку заборгованість не критичною та не бачить загрози клубу. Назвати конкретну суму боргу Жеваго відмовився, зазначивши — заборгованість складається і з зарплат та преміальних.

Втім, головним плюсом нардеп називає утримання «Ворскли» серед провідних клубів країни, загальну фінансову стабільність команди і перспективу розвитку. Із заборгованістю пообіцяв розібратися.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *