Об’єднання сільських громад. Міжрайонний конфлікт
10 жовтня 2016, 14:03

Закон України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» викликає резонанс у суспільстві. Не рідко, у областях, райони не можуть поділити територію
У Полтавській області Бондарівська сільська рада (Кременчуцького району) захотіла об’єднатися із Новогалещинською сільською радою (Козельщинського району). Об’єднання викликало дискусії та прикордонний конфлікт між громадами та двома районами. Одні «За», а інші «Проти».
У свою чергу Полтавська обласна рада затвердила перспективний план розвитку територіальних сільських громад. Це фактичний дозвіл на об’еднання. Відповідні документи подані до ЦВК.
Наразі, новостворена Новогалещинська селищна об’єднана територіальна громада — це 5713 осіб із селищем міського типу Новою Галещиною, селами Бондарі, Ревівка, Остапці, Василенки, Заруддя, Велика Безуглівка та Горбані.
Однак в реалії дане питання викликало дискусії та конфлікт між громадами. Як завжди, думки розділилися: «За» та «Проти». Керівництво Кременчуцького району та частина депутатів виступають проти виходу Бондарів зі складу району.
Думку мешканців та підводні камені об’єднання досліджувало Кременчуцьке Громадське ТБ.