За рік в Україні знешкодили 71 тисячу вибухонебезпечних предметів
30 листопада 2016, 12:38

Часто застарілі боєприпаси знаходять громадяни на присадибних ділянках, полях, у лісах та парках, поблизу водойм, а також у будівлях та підвалах, на території колишніх полігонів. Загалом, з початку року піротехнічні підрозділи ДСНС здійснили вже 9 тис. 199 виїздів, в ході яких вилучили та знешкодили 70 тис. 866 боєприпасів, у тому числі 496 авіаційних бомб. Лише впродовж минулої доби піротехніки ДСНС під час 36 виїздів виявили 297 вибухонебезпечних предметів – передає poltava.dsns.gov.ua.   .

Зокрема на Полтавщині, 23 листопада групою піротехнічних робіт Аварійно-рятувального загону спеціального призначення ГУ ДСНС України у Полтавській області знищено 14 артилерійських снарядів калібру 76 мм та 3 артилерійських снаряди калібру 152 мм часів минулих війн. Боєприпаси напередодні були виявлені місцевим мешканцем у лісовому масиві поблизу с. Веприк Гадяцького району.

Також тривають роботи щодо розмінування звільнених територій Донецької та Луганської областей. Зокрема, на Луганщині, протягом 29 листопада піротехніками було обстежено 3,44 га місцевості у м. Сватово, на місці колишніх складів ракетно — артилерійського озброєння, у Станично — Луганському та Новоайдарському районах, де виявлено та вилучено 31 боєприпас.