Запуск клубу програмування для дітей у Кременчуці
12 листопада 2016, 16:46

9 листопада у Кременчуці пройшло перше заняття клубу програмування для дітей. Він був створений у рамках проекту Code Club UA. Основна мета — дати можливість кожній дитині в Україні навчитися кодувати та створювати комп’ютерні програми. Навчання в клубі абсолютно безкоштовне. У якості викладачів виступають волонтери.

“Моєю первинною метою було прийняти всіх охочих. Основне правило — учнями повинні бути діти від 9 до 11 років. Але я робила послаблення в той чи інший бік. Якщо дітям хочеться, то чому б і ні”, — говорить Аліна Телік, волонтер проекту в Кременчуці та програміст у компанії AltexSoft.

“Усвідомлюючи недоліки освітньої системи і ті вимоги, які висуває IT-сфера до майбутніх поколінь, мені дуже хотілось внести свій вклад у майбутнє розвитку IT у нашій країні. І мій колега розповів мені про цей проект. Після чого я вирішила взяти у ньому участь.”

Охочих було набагато більше, ніж організатори могли впоратись. Навіть після розміщення інформації про закінчення набору люди продовжували телефонувати.

“Сфера IT розвивається семимильними кроками. Наша компанія разом із кафедрою ІУС Кременчуцького Національного університету створила навчальний центр AltexSoft Lab, котрий орієнтований на молодих спеціалістів. А зараз ми вирішили підхопити ініціативу і допомогти створити клуб програмування для дітей. Завдяки ньому учні зможуть зрозуміти, що таке IT-сфера і на що вони здатні. Після закінчення курсів вони зможуть пишатись своїми маленькими проектами. Якщо на даний момент діти — це 20% населення, то вже через декілька років — це 100% майбутнє”, — говорить Анна Михайлик — представник компанії AltexSoft.

Заняття будуть проходити щотижня. Code Club UA вже має готову навчальну програму та програмне забезпечення. Завдяки ньому діти можуть в інтерактивній формі спробувати основи програмування та створити свій невеликий проект.

Code Club з’явився у Великій Британії завдяки веб-дизайнеру Клер Саткліф і програмісту Лінді Сандійк у квітні 2012 року. Тепер Code Club існує вже у 32 країнах світу: від США і Бразилії до Австралії і Нової Зеландії.

Відкрити свій клуб або стати волонтером проекту може кожен. Про умови участі можна прочитати на сайті проекту.