У Полтаві крижана брила залишила багатоповерхівку без газу
13 грудня 2016, 16:50

Внаслідок падіння крижаної брили з даху п’ятиповерхового будинку на вул. Алмазній була пошкоджена його газова труба — передає Громадське. Полтава (poltavske.tv)

Приїхавши на місце інциденту, аварійна газова служба перекрила постачання газу до будинку, сказавши, що у мешканців відсутній договір на обслуговування з ПАТ «Полтавагаз», і що ремонт газових комунікацій неможливий без договірних відносин з даним будинком.

У результаті 100-квартирний будинок залишився без газопостачання з десятого грудня і до сьогодні. Теплопостачання у будинку існує (окрім тих квартир, які знаходяться на індивідуальному опаленні), але газова труба, якою подається газ для приготування їжі — перекрита.

«Ми стали заручниками тієї ситуації, яка зараз з’явилася у нашого будинку як у першого у Полтаві, коли газові комунікації будуть відремонтовані тільки за умови примусового заключення нового «кабального» договору з «Полтавагазом», – вважає мешканець будинку на вул. Алмазній, 5, Василь Хоротич. – За умовами нового договіру, ми тепер маємо сплачувати приблизно 7500 грн на рік з будинку за ремонт і обслуговування, що раніше ніякою службою не здійснювався. Можливо, це і стало причиною того, що прогнила газова труба не витримала удару від рикошету падаючої з даху крижаної глиби. На жаль, МНС-ники приїхали займатися очищенням даху будинку вже постфактум, коли аварія відбулася…. Не всі мешканці нашого будинку згодні заключати новий договір, але іншого виходу у нас, напевно немає».

Журналісти ГромадськеТБ.Полтава побували на місці аварії та поспілкувалися з людьми, які проживають у будинку, що наразі від’єднаний від газопостачання.

Також свої коментарі щодо ситуації висловив заступник голови правління та керівник виробничих служб ПАТ «Полтавагаз» Олександр Качала:

«Ми припинили виток газу тому, що у нас з даним будинком немає договірних відносин. Згідно кодексу газово-розподільних систем, з нами повинен бути укладений договір. Тоді б це дало нам можливість не тільки локалізувати виток газу, але й повністю зробити монтажні роботи, а потім виставити їм рахунок. А так, виходить, у нас немає з ними відносин – будинок є кооперативним. Хто на себе візьме всі ці затрати по ремонту?».

Юрист Ігор Козуб, до якого звернулися мешканці будинку, прокоментував цю ситуацію так:

«Зрозуміло, що «Полтавагаз» діє у рамках кодексу про газово-розподільні системи, але підприємство мало ліквідувати першим чином аварійну ситуацію, а вже потім займатися справами по укладанню договорів. На сьогодні дії ПАТ «Полтавагаз» я вважаю неправомірними, іншою мовою їх все можна називати вимаганням».

Детальніше дивіться у сюжеті Громадське.Полтава