На день Святителя Миколая кременчуцькі волонтери та учасники АТО отримали медалі (Відео)
19 грудня 2016, 14:57

На день Святителя Миколая своє престольне свято відзначив Свято-Миколаївський Собор. Рівно 25 років тому у приміщенні колишнього католицького костьолу відбулася перша церковна служба.

Вшанувати пам’ять Святого Миколая та  відзначити 25-річчя собору до Кременчука прибув архієпископ Полтавський і Кременчуцький  Федір.

Владика відслужив у храмі  архієрейську Божественну літургію та вручив волонтерам і учасникам АТО медаль «За жертовність і любов до України».


Довідка:

З благословення Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета в Українській Православній Церкві Київського Патріархатув січні 2015 року було засновано нову церковну нагороду — медаль «За жертовність і любов до України».

Цією медаллю нагороджуються люди, які проявили активну громадянську позицію, героїзм, самопожертву під час подій Революції Гідності, у захисті Батьківщини на Донбасі та в Криму, а також за волонтерську діяльність та допомогу Збройним силам, Національній гвардії, добровольчим батальонам та іншим військовим формуванням України.


Високі церковні відзнаки отримали: волонтери Ірина Митрофанова, Олег Биков; учасники АТО: Сергій Костецький, Олег Скрипка, Сергій Мироненко.

За словами Архієпископа Федора,  за два неповних  роки, медаллю  «За жертовність» було нагороджено більше 18 тисяч громадян, хоча спочатку планувалось, що відзнаки отримають не більше 200 осіб.


фото і відео Д.Бабець