На Полтавщині паспортують сміттєзвалища і збудують 3-и сміттєпереробні заводи
13 грудня 2016, 17:09

У зв’язку із актуальністю питання щодо боротьби зі сміттям у Полтаві презентували комплексну програму  поводження із твердими побутовими відходами, розраховану на 2017-2021 роки. За цей час мають намір збудувати 3 сміттєпереробних заводи, відкрити 5 сучасних полігонів та до 20 сортувальних станцій.

Для реалізації цього, за словами доцента ПолтНТУ Оксани Ілляш, Полтавщину пропонують розділити на 5 субрегіонів: Кременчуцький, Пирятинський, Хорольський, Полтавський та Котелевський. Про це пише vestnik.in.ua. На кожен із них розроблять «дорожну карту». Далі створиться комунальна організаційна структура, яка й забезпечуватиме роботу, запропоновану у рамках програми, розширять послуги зі збору відходів для мешканців Полтавщини на основі повної контейнеризації, впровадять роздільний збір сміття.

Апробуватимуть проект у Полтавському субрегіоні, до складу якого увійде обласний центр та 5 районів — Полтавський, Машівський, Новосанжарський, Чутівський та Карлівський.

Загалом із 675 сміттєзвалищ планують залишити тільки 146. Інші 529 будуть виводити із експлуатації. З метою організації повноцінної роботи утворять сортувальні станції, розроблять логістичну схему маршруту, а також проведуть заходи щодо паспортизації сміттєзвалищ, які залишаються в експлуатації. Вартість отримання такого паспорту коштує від 15 до 20 тисяч гривень.

Далі створять субрегіональні полігони та побудують сортувально-переробні заводи.

В області нарахували 16 недобудованих об’єктів, або  полігонів, які потребують реконструкції. На їх приведення до роботи необхідно виділити 78,5 мільйонів гривень. Передбачено надання коштів, як обласного фонду так і  місцевих бюджетів.

Для убезпечення від екологічних проблем для мешканців створять схеми санітарної очистки, на яку виділять 13 мільйонів.

Програма передбачає закупівлю майже 26 тисяч контейнерів, сміттєзбиральної спецтехніки та обслуговування сміттєзвалища на 142 мільйони гривень.

Ті сміттєзвалища, які непридатні для експлуатації – виводять із роботи.

Загалом же на реалізацію такого проекту на Полтавщині необхідно 381 мільйон гривень. Зокрема, необхідні кошти із місцевих бюджетів та інші інвестиційні вливання.