Новинський розповів, хто йому надав українське громадянство (відео)
8 грудня 2016, 18:14

Верховна Рада, 8 грудня, підтримала зняття з депутата від «Опозиційного блоку» Вадима Новинського депутатської недоторканності. Про це повідомляє кореспондентка Громадського.(hromadske.ua)

Подання генерального прокурора Юрія Луценка про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності Новинського підтримали 228 народних депутатів.

Сам Новинський заявив, що справа проти нього сфабрикована і має на меті лише «політичне переслудвання» — передає hromadske.ua.

«Це політичний тиск та економічний рекет руками генпрокуратури. Нікуди не втечу. З часом ми дізнаємся, хто замовник цього «церковного діла», — сказав він.

Під час свого виступу, Новинський оприлюднив лист про те, що йому, громадянину РФ, було надане українське громадянство за поданням та листом з підписом Петра Порошенка.

На той момент Порошенко був міністром економіки в уряді Миколи Азарова.

Копію листа Новинський передав спікеру парламенту.

Новинський підозрюється у порушенні ч. 2 ст. 146 (незаконне позбавлення волі або викрадення людини) та ч. 1 ст. 365 (перевищення влади або службових повноважень працівником правоохоронного органу) КК України, за фактом перевищення влади та службових повноважень колишніми високопосадовцями (В. Януковичем, В. Захарченком, В. Новинським та В. Коряком), а також іншими правоохоронцями, при незаконному позбавленні волі особистого помічника, нині покійного, Предстоятеля Української православної церкви Митрополита Київського і всієї України Володимира митрополита Олександра Драбинка.

Нагадаємо, 30 листопада Луценко передав депутатам докази необхідності зняття недоторканності з Новинського.

9 листопада Генпрокуратура надала Новинському подання про зняття депутатської недоторканності.

16 листопада регламентний комітет Ради відклав рішення за поданням ГПУ на Новинського.

Пізніше Регламентний комітет Ради дав можливість винести питання про зняття недоторканності з народного депутата Вадима Новинського до сесійної зали парламенту.

Фото та відео hromadske.ua