Сесія Полтавської облради. Що вирішували депутати?
27 грудня 2016, 15:24

23 грудня відбулося пленарне засідання 12-ої сесії Полтавської обласної ради 7-го скликання. Про рішення сесії дізнавалося Громадське.Полтава — poltavske.tv.

На сесії було розглянуто 28 питань. Головним питанням на сесії став затверджений депутатами на 2017 рік бюджет Полтавської області. Згідно з матеріалами проекту бюджету області на 2017 рік, бюджет Полтавщини становитиме 7 млрд 112 млн 141 тисячу грн. За новою ініціативою депутатів у ньому також передбачається створення Фонду розвитку територій (85 млн гривень) та його наповнення за рахунок залишків та перевиконання бюджету.

Перше питання, яке розглянули на сесії, стосувалось посади головного лікаря обласного Центру МСЕ. Місцеві активісти вимагали у депутатів не допустити повернення Т.Жабо, яку звинувачують у корупції, на посаду головного лікаря. Депутати проголосували за затвердження нового конкурсу на заміщення цієї посади.

На 2017 рік затвердили план заходів із реалізації стратегії розвитку Полтавської області на період 2015-2017 років у новій редакції, програми економічного і соціального розвитку, розвитку підприємництва до 2020 року, сприяння залучення інвестицій та розвитку позитивного іміджу області, програму «Опікуємося освітою» до 2020 року та інші.

Ліквідували регіональний фонд підтримки підприємництва, створений у 2013р. На думку депутатів та Департаменту економічного розвитку і торгівлі, фонд не зміг залучити інвестиції, але «проїдав» бюджетні кошти на своє утримання.

Питання про дозвіл Державній службі геології та надр України на видобування газу і нафти у Полтавській області без проведення аукціону черговій іноземній компанії «Arab Energy Alliance U» депутати зняли з порядку денного.

Натомість депутати затвердили звернення до Державної служби геології та надр України щодо надання дозволів без аукціону на видобування питних вод «МИРГОРОДВОЛОКАНАЛ», «Лубенському молочному заводу» та «ФІРМІ ПОЛТАВПИВО»

Також відбулося затвердження звернення до Верховної Ради про підтримку та розширення мораторію на вивіз з України лісу-кругляка. На думку депутатів, видобування та вивіз власного лісу з країни до Польщі – неприпустимо.

Крім того, депутати не проголосували:

Розглянули питання щодо:

Відео та фото poltavske.tv