Шведський документаліст: «Україна більше схожа з Афганістаном, ніж з Європою»
21 грудня 2016, 11:54

Шведський кінодокументаліст, військовий журналіст, один із засновників Міжнародної волонтерської організації BLUE/YELLOW — Йонас Охман — хоче зняти художній фільм про зону АТО, Україну та прифронтових мешканців. Доля останніх, за словами режисера-волонтера, завжди викликає у нього сльози. А три роки тому викликала чітке бажання: воювати за Україну. Воювати із сильнішою зброєю, ніж у країни-агресора, проте беззбройно: воювати правдою.

Воювати потрібно. Скоріш за все, близько 5-ти років. Але потрібно перемогти.

У 14-хвилинній розмові шведський волонтер розмірковує про державність, внутрішні мотиватори кожного із учасників війни та про невпевнене, на його думку, українське бажання перемогти.

Йонас дивується: чому українці так довго чекають на перемогу, коли можна і варто перемагати тут і зараз.

Мене турбує позиція більшості українців. Доля людей… мотивація… для чого, чому воюєш? Чому досі в Україні не подолана корупція?

Для прикладу, волонтер приводить приклад литовців та прибалтів загалом, які на початку 90-их чітко вирішили підіймати економіку країни самотужки. «Проблема України – вважає режисер – у постійному метанні між світовими силами та невизначеності у силах власних.»