Тепло може стати на 10% дешевше
6 грудня 2016, 15:15

Це одна з переваг законопроекту № 4334 щодо стимулювання виробництва тепла з альтернативних джерел енергії, який наразі готується до другого читання у Парламенті. Про це розповів Голова Держенергоефективності Сергій Савчук – передає kmu.gov.ua.

Ключове положення законопроекту — встановлення органами місцевого самоврядування тарифів на теплову енергію для бюджетних організацій і потреб населення, що виробляється з альтернативних джерел, на рівні 90% від тарифу на тепло з газу. За таких умов кінцевий споживач відразу відчуває економічний ефект у зниженні тарифів.

7ae81b11-26fc-4f0c-8d66-dfd2ad9e2d86

«Запропонований підхід формування тарифів дозволяє збільшити рентабельність інвестицій у проекти з виробництва тепла «не з газу» до 15-20%. Тому компанія, що здійснила інвестицію, матиме достатні гарантії повернення коштів», — зазначає Голова Держенергоефективності Сергій Савчук у статті «10% менше сплати за опалення завдяки альтернативним джерелам енергії», опублікованій у його колонці в газеті «Бізнес».

«Законопроект вигідний не тільки споживачам та інвесторама, а й державі в цілому.» -– переконаний Сергій Савчук. Він має призвести допозитивного макроекономічного ефекту:

заміщення газу альтернативними джерелами енергії в секторі теплопостачання на 30-50% протягом 3-5 років дії закону;

покращення торгівельного балансу країни на 300-650 млн доларів у рік;

збільшення приватних інвестицій в інфраструктуру централізованого теплопостачання;

створення до 25 тис. нових робочих місць;

збільшення надходжень до бюджетів усіх рівнів.