У Полтаві зафіксована погроза журналістам
9 грудня 2016, 14:26

У листопаді в Україні найчастішим порушенням прав журналістів стало перешкоджання професійній діяльності журналістів. Випадки зафіксовані у Запорізькій, Вінницькій, Волинській, Дніпропетровській, Київській, Херсонській та Донецькій областях. Про це повідомляє Громадське.Полтава (poltavske.tv) з посиланням на ГО «Інститут масової інформації».

Лідером з порушень свободи слова та прав журналістів стали Дніпропетровщина (5 випадків) та Київ (4 випадки). Загалом, порушення свободи слова та прав журналістів ІМІ зафіксував в 11 областях України.

Також у листопаді ІМІ зафіксував зростання кількості погроз представникам ЗМІ. У Полтаві журналістці видання “Коло” Ніні Король погрожував образливими словами невідомий, забороняючи публікувати матеріал, над яким вона працювала. Тема матеріалу  —  конфліктна ситуація, що виникла навколо ставка на території Полтавської обласної психіатричної лікарні.

Також зафіксовано два випадки судових позовів від журналістів, усі вони стосуються відстоювання права на доступ до публічної інформації. Зокрема, журналісти ініціативи “Відкритий доступ” подали позов в Автозаводський районний суд м. Кременчука (Полтавська область) до комунального підприємства “Кременчуцьке тролейбусне управління” (КТУ), яке відмовилося надати інформаційний запит на фінансову звітність.