Звіт міського голови Кременчука Віталія Малецького
16 грудня 2016, 18:23

Мер Кременчука Віталій Малецький звітує за рік своєї роботи:

«У нас на 150 млн грн збільшилось надходження до міського бюджету: за рахунок акцизів,  податків від малих бюджетів, податку за землю, – а це дало можливість вижити промисловості.»

Мер вважає, що медицина у місті реформована та спрямована для покращення здоров’я та лікування містян: «За цей рік у Кременчуці реформовано медицину, наблизивши її максимально до людей. Можливо, наша медицина не реагує гнучко і швидко на проблеми хворих, але ми хочемо наблизити її до такої. Для цього  потрібно 463 млн грн на покращення медицини в місті. Можливо, будемо менше ремонтувати дороги, але вкладати кошти у цю галузь. У середньому 677 гривень від бюджету — припадає на кожного кременчужанина у сфері медицини.»

«Доступна аптека. Інколи у цьому сегменті виникають непорозуміння з пільговою категорією кременчужан. Адже деякі аптеки припинили відпускати ліки для пільговиків. Відповідно, їхні  керівники отримали наганяй за таке самочинство. У будь-яких подібних несправедливих випадках телефонуйте до мерії, ми будемо контролювати ситуацію.»

«Для покращення медичної галузі у нашому місті у бюджеті не вистачає 150 млн. грн.»

«Хочемо на базі 3-ої міської лікарні створити кардіо-центр, щоб людям, які не мають можливості заплатити — була можливість отримати допомогу від держави та за потреби отримати лікування безкоштовно.»

«Нам потрібна дотаційна медицина із міського бюджету.»

Мер згадав і про конфлікти серед працівників у медичній сфері. «Дехто вперто не хоче покидати насиджених місць,» — зауважив Віталій Малецький.

«Мінімальна допомога кожному кременчужанину, який звернеться до міста за допомогою — 1000 грн.»

Одержувачів субсидій у місті, нажаль, через підвищені комунальні тарифи, стало набагато більше. Кількість сімей у місті, які оформились на субсидії: 56400.

«Продовжуємо підтримку для наших бійців в АТО.  3 млн 844 тис. грн міського бюджету цього року було спрямовано на допомогу підтримки у зоні АТО. Перш за все підтримуємо кременчуцькі підрозділи, які розташовані у місті.»

Нагадав мер і про пільгові проїзди для пенсіонерів та школярів.

«За рік у Кременчуці створено 3 комунальних культурних заклади.»

«Сьогодні є досить символічно те, що на місці, де ще недавно стояв комуністичний постамент, тепер є символ Вишиванки.» Також Малецький переконаний, що «змінили дану символіку за 2 дні.»

Згадав мер Кременчука і про параолімпійців міста. Та пообіцяв вирішити питання із житлом параолімпійцю Сергію Ємельянову.

«Із цього року ми запровадимо стипендії для студентів-спортсменів,»- дав ще одну обіцянку мер.

«Для баскетбольного клубу «Кремінь» допомагаємо вирішувати питання із приміщенням для тренувань.»

«Нам потрібна дієва система підтримки молоді та їхнього відпочинку.»

«У цьому році ми продовжили програму із оздоровлення ветеранів. Наприклад, збільшили тривалість відпочинку на 1 день.»

«Сьогодні відроджуємо клуби, такі як «Гвардія», «Юний десантник». Зараз у нас завдання створити заклад, де людина зможе проходити допризивну підготовку. «

«Але головне нам сьогодні — позбавити зверхнє ставлення чиновників для містян. Ми створили приміщення для отримання адміністративних послуг (ЦНАПи), де допомагає принцип «єдиного вікна, єдиних дверей» — де людина у одному приміщення отримає детальні відповіді на свої питання. Скоро відкриємо ЦНАП на Молодіжному.» Згадав мер і про призупинення будівництва одного із ЦНАПів, де під час будівництва знайшли церкву 1830 року.

«Також по нашому плану — продовжувати проект по децентралізації.»

«У тому числі продовжуємо ремонти будинків на Правобережжі міста. Але плануємо не припиняти із ремонтами доріг та тротуарів.»

Згадав очільник і про заміну освітлення на Правобережжі за допомогою іноземної компанії NEFCO, і про заміну 50 нових тролейбусів. Адже банк реконструкції та розвитку надав місту кредит на суму до 8 млн євро на 8 років. «Хочемо, щоб рух тролейбусів поєднував лівий та правий берег міста.»

«Також у цьому році ми створили 42 ОСББ. А це допоможе зберігати коштів, об’єднувати людей, робити якісніші у будинках ремонти.»

По нашому КП «Теплоенерго» нам вдалося встановити 70% запланованих лічильників на будинки.

Нам варто пам’ятати про борг у 16 млн. грн від «Полтаваобленерго». Та тут ми не повинні бути заручниками монополістів і маємо проконтролювати встановлення лічильників на всіх будинках міста. «Тоді комуналка буде як мінімум вдвічі дешевшою,» — впевнений Віталій Малецький.

«Плани на майбутнє. Рік має бути складним. Ми маємо прийняти ряд програм, які формуватимуть майбутні проекти на найближчі роки. Бюджет прийматимемо 22-23 грудня.» Також мер переконаний, що «вперше за історію незалежної України житимемо за сталим кошторисом.»

«Зробимо Кременчук найкращим містом України!»

Питання по внутрішньоквартальних дорогах. «Будуть призначені інспектори, які відповідатимуть за кожен двір міста.»

Також Віталій Олексійович впевнений, що у наступному році може запрацювати програма по встановленняю поквартирних лічильників. До того ж, що усі вулиці обов’язково будуть освітлені.

Проект «Громадських Бюджетів»: «На наступний рік готуйте проект у своїх дворах, якщо бажаєте щось змінити, будемо їх розглядати та збільшувати суми на них.»

«Також поставимо нові контейнери у дворах.»

Пообіцяв Малецький і продовжити час до 23-ої год. 28 маршруту міста.

«Поступово у 2017 році відновлюватимемо і телефонні мережі Кременчука.»

Відповів мер і на питання про дорогий провайдер «Візит», порадивши дешевший провайдер цифрового телебачення Т2 та зауважив про нещодавню презентацію каналу «Кременчуцьке Громадське Телебачення» у кабельній мережі, що зламало монополію одного каналу міста.