39 компаній хочуть будувати сонячні електростанції в Чорнобилі
17 січня 2017, 12:24

Заявки на будівництво надійшли з восьми країн, — розповів міністр екології Остап Семерак, — повідомляє прес-служба Мінекології. «Ми отримали 39 заявок від компаній, які зацікавлені в оренду землі для будівництва сонячних електростанцій в зоні відчуження. Надійшли пропозиції з Китаю, Німеччини, Ірландії, Данії, Австрії, Болгарії, Білорусії, а також України», — розповів  Семерак. Він зазначив, що для поліпшення інвестиційної привабливості України уряд знизив вартість оренди державного майна і спростив процедуру оренди землі на території Чорнобильської зони.
«Ми не прагнемо отримувати прибуток від використання землі, ми хочемо, щоб був прибуток від інвестицій», — розповів міністр, зазначивши, що території в зоні відчуження, залишаються непридатними для ведення сільського господарства.
15 грудня 2016 р. Державне агентство України з управління зоною відчуження почало надавати в користування земельні ділянки для будівництва об’єктів сонячної енергетики. Інвесторам, які виявлять зацікавленість у реалізації проекту, буде надана підтримка з боку Мінприроди та згаданого Агентства в частині оформлення права довгострокової оренди обраних майданчиків та зміни їх цільового призначення. У липні 2016 р. Верховна Рада прийняла закон про врегулювання питань правового режиму території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи, який відкрив шлях для будівництва сонячних електростанцій в зоні відчуження.