«Фашистськими націоналістами» назвали в Італії самопроголошену «ДНР»
17 січня 2017, 13:09

Група італійських депутатів від правлячої Демократичної партії направила парламентський запит в уряд з вимогою офіційно відреагувати на діяльність так званого «представництва ДНР» в Італії, про відкриття якого в Турині було оголошено в грудні.

Свою ініціативу депутати оприлюднили 16 січня на прес-конференції в Турині, передає «Радіо Свобода».

У запиті до прем’єр-міністра Італії, МЗС парламентарі вимагають відповіді, чи не суперечить зовнішній політиці Італії і ЄС відкриття представництва ДНР», а також які заходи вживатиме уряд. За словами Умберто Оттавіо, одного з шести підписантів запиту, це питання не є проблемою місцевого рівня – це справа національного масштабу.

В. о. міністра закордонних справ самопроголошеної Донецької народної республіки Наталія Ніконорова назвала політичний тиск на роботу представницького центру  в італійському Турині — проявом дискримінації і прямим порушенням демократичних свобод. Ніконорова нагадала, що представництво республіки було зареєстроване як громадська організація з дотриманням всіх норм італійського законодавства. Саме ж його відкриття стало можливим завдяки візиту італійських політичних і громадських діячів у ДНР. «Основний напрямок роботи центру — інформаційна сфера, метою якої є ознайомлення європейців з подіями на Донбасі, культурою, етносом, наукою та іншими аспектами нашого суспільного життя», — резюмувала Наталія Ніконорова. Подібне представництво ДНР влітку минулого року було відкрито в Остраві (Чехія).